آموزش ساخت اسپیکر

خلاصه ای درباره ی آموزش

در این آموزش برای شما ساخت یک اسپیکر به همراه یک آمپلی فایر قدرتمند را قرار خواهیم داد. از اشیاء ساده برای ساخت جعبه اسپیکر استفاده شده است. کمی دقت و سلیقه می خواهد. اگر به همین صورت که گفته می شود بتوانید آن را بسازید به مراتب ارزانتر از نمونه های بازاری آن خواهد بود. فراموش نکنید آموزش ساخت اسپیکر به اینصورت سلیقه و روش من بود و شما می توانید ایده های خود را در آن بکار ببرید.

قدم 1

وسایل لازم: 1- لوله PVC، در اینجا از لوله های 2x fi 160 و 50 میلی متر استفاده شده است که طول لوله ها دلخواه است و به خودتان بستگی دارد. 2- چسب چوب یا هر چسب مناسب دیگه برای لوله. 3- آودیو اسپیکر اتومبیل با خصوصیات زیر: امپدانس 4 اهم، بازده دسی بل 88 تا 89، power RMS/MAXWatt2/40-30/60، فرکانس 85 هرتز، میدبیس 130 (25/5 اینچ)، میدبیس مگنت..4- تخته چوبی. 5- فویل کربنی. 6- خط کش سه گوش آلومینیومی. 7- تعدادی پیچ. 8- نگهدارنده 360 درجه ای. 9- ام پی تری پلیر (mp3 player) با ال سی دی. 10- رنگ متالیک 3dl. 11- اسفنج برای عایق کردن اسپیکر. 12- نوار چسب مخصوص لوله. 13- پارچه نم دار. 14- ماژیک . 15- دسته. 16- پد برای انتهای کار برای روی زمین قرار دادن. 17- تفنگ اسپری ای رنگ. 18- آداپتور AC/DC 3A.

قدم 2

ادامه تصاویر قدم اول...

قدم 3

برای شروع کار: 1- همانطور که در تصاویر مشاهده کردید ابتدا لوله ها را به طول و شکل دلخواه ببرید و طبق آنچه که از قبل طراحی کردید با نوار چسب به هم بچسبانید. 2- تخته چوبی را از دو طرف درون لوله قرار دهید. 3 و 4- پشت لوله ها که قرار است اسپیکر قرار گیرد نیز پوب ها را با پیچ محکم کنید. تخته وسط را برای گذاشتن باید قبلا در لوله اندازه ضخامت آن جدا کرده باشید و با چسب چوب بچسبانید. 5- باید به اندازه چوبها دقت کنید. برای پشت لوله ها باید چوبها دقیق بریده شود، با چسب چوب چسبانده و با پیچ محکم کنید. 6- درضمن دو حفره ای که برای تخته چوب وسط در می آورید کاملا روبروی هم باشند. 7- اجازه بدید چسب چوب ها خشک شوند.

قدم 4

در این قسمت اطراف چوب در لوله ها درزگیر گذاشته شده است. سپس لوله ها را با پارچه ای تمیز کاملا تمیز کنید تا چسب یا هرچیز دیگری که روی آن است پاک شوند. همچنین چند عدد پد از یک دستگاه قدیمی جدا کرده و انتهای لوله ها که روی میز قرار میگیرد چسبانده شده است. همچنین می توانید از گریل یا توری های قدیمی یک اسپیکر استفاده کنید.

قدم 5

حالا نوبت رنگ آمیزی است. من از رنگ متالیک نقره ای استفاده کردم. با دستگاه رنگ پاش اسپری کردم.

قدم 6

حالا نوبت قرار دادن اسپیکر ها و همه مخلفات آنهاست و می بینید که دستگاه پخش کجا قرار داده می شود. همچنین دیزاین روی لوله ها پس از رنگ آمیزی نیز به سلیقه خود شماست. در ادامه عکس ها مراحل نصب را میبینید. حتما از کسی که در این کار تخصص بیشتری دارد راهنمایی بگیرید.

آموزش ساخت اسپیکر

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۱۱
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام