گل کاغذی

خلاصه ای درباره ی آموزش

یکی از سرگرمی های جالب برای بزرگسالان و فرزندانشان ساخت اشکال مختلف با کاغذ هست که حس جالبی را می توان با آنها تجربه کرد. به نظرم این آموزش برای انجام در منزل بسیار راحت و کم هزینه است.

قدم 1

مواد لازم: کاغذ رنگی، قیچی، چسب

قدم 2

از یک تکه کاغذ رنگی تک رنگ برای ساخت گل ها استفاده می کنیم. کاغذ نه آنچنان نازک و نه کلفت باشد که حالت نگیرد. شما می توانید از کاغذهایی با رنگ های مختلف استفاده کنید تا در مجموع کارهای زیباتری ارائه دهید.
کاغذ رنگی را به عرض 5 سانتی متر و طول دلخواه برش دهید. مثلا در اینجا طول را 20 سانتی متر گرفتیم. آنگاه در طول کاغذ، مقداری از آن را تا کنید طبق آنچه در تصویر می بینید.

قدم 3

پس از تا زدن لبه کاغذ شروع می کنید به برش زدن کاغذ بطوریکه برش ها موازی با عرض باشد و انتهای آن ها به قسمت تا خورده ختم شود. فاصله برش ها با هم اگر 1 سانتی متر باشد بسیار مناسب است. سعی کنید همه نوارهای برش خورده کاملا یکدست باشند. همچنین کاغذ هم همانطور که گفته شد نباید خیلی ضخیم باشد.

قدم 4

پس از بریدن، نوبت می رسد به پیچاندن تک تک نوارها. برای اینکار می توانید با انگشت هر کدام را بپیچانید و یا از یک سوزن یا خلال دندان کمک بگیرید برای چرخاندن نوارها دور آنها. سعی کنید وقت بگذارید برای انجام دقیق این کار چون بسیار مهم است.

قدم 5

حال نوبت ساخت ساقه است. همانطور که در تصاویر مشخص است. با استفاده از کاغذ رنگی سبز، آن را به اندازه های 5 در 25 سانتی متر برش دهید. آن را طبق عکس از یک گوشه گرفته و پیچ دهید تا انتها. ساقه گل به راحتی درست می شود. در نهایت مقداری چسب به انتهای کاغذ بزنید تا چسبیده و باز نشود.

قدم 6

برای ساخت گل، کاغذ رنگی که برای گل در نظر گرفتیم . در مرحله سوم آن را درست کردیم، پشت قسمت تا خورده را چسب بزنید. و از قسمت بالای ساقه طبق تصویر شروع به چسباندن گل به ساقه کنید. شاخه گل شما حالا آماده است.

قدم 7

برای اینکه برگهای شاخه گل را درست کنید. یک قطعه 5 در 8 سانتی متر از یک کاغذ سبز رنگ را جدا کنید و طبق تصویر آن را تا کنید. هر کدام از قسمت های تا شده اندازه 1 سانتی متر باشند بسیار مناسب است. پس از تا کردن، یک سمت آن را به صورت سر تیز برش دهید. طبق تصاویر پس از برش به قطعات مختلف آن را تقسیم کنید، چسب زده و به ساقه بچسبانید. شاخه گل شما آماده است، لذه ببرید.

قدم 8

در نهایت...

گل کاغذی

دوسش دارم(3 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۳/۰۵
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام