15 استفاده غیرمعمول از نمک

خلاصه ای درباره ی آموزش

بشر قرن های زیادیست که از نمک برای موارد گوناگون استفاده می کند. برای موارد خیلی زیادی نمک استفاده می شود، غیر از غذا پختن. در اینجا چند کاربرد این ماده شگفت انگیز را برای شما گذاشته ام.
(این متن را از سایت های دیگر برای شما ترجمه کرده ام)

قدم 1

1_امتحان تازه بودن تخم مرغ:
دو قاشق چایخوری نمک را به یک فنجان آب اضافه کنید و تخم مرغ را وارد آن کنید. اگر تخم مرغ تازه باشد، روی آب شناور خواهد شد و اگر کهنه باشد به ته ظرف می رود.
2_ضدعفونی کردن اسفنج:
اسفنج استفاده شده مکان مناسبی برای رشد انواع باکتری است. برای بازیابی آن و از بین بردن اکثر این باکتری ها، بهتر است اسفنج را با آب و صابون شستشو داده و بعد برای یک ساعت در آب سرد و به شدت شور قوطه ور کنید.
3_افزایش عمر جارو:
جاروهایی از الیاف طبیعی، می توانند عمر طولانی تری داشته باشند اگر قبل از اولین استفاده آنها را در آب نمک داغ برای مدتی قرار دهید.
4_تسکین نیش زنبور:
نیش زنبور را خارج کرده، جای نیش را با آب خیس کنید، و بلافاصله با آب و نمک زخم را بمالید. اجازه بدید خشک شود و می بینید که التهاب و درد را کاهش می دهد.
5_حذف کردن دوده از دودکش:
مقداری نمک درون آتش بریزید، خواهید دید که چیزی که تولید می شود شعله های زرد رنگ است. این شعله ها کمک می کند تا دوده ها در دودکش شل و ناپایدار شوند و به دودکش نچسبند و جریان هوا را بهبود می بخشند.
6_بهبود زخم های دهانی:
غرغره کردن آب نمک برای درد دندان و عفونت ها و زخم های دهان بسیار خوب است. دو قاشق چایخوری نمک در یک چهارم فنجان آب گرم مخلوط کرده و دهان خود را دست کم به مدت 20 ثانیه با آن شستشو دهید. برای گلو درد نیز بسیار تاثیرگذار است. ابتدا به نظر دهان را می سوزاند اما به مرور تاثیر آن را خواهید دید.
7_از بین بردن بوی بد مانده از غذا:
مقداری دارچین با نمک مخلوط کنید و در فر قرار دهید بوی غذا را از داخل آن از بین می برد. همچنین جلوی بو گرفتن خانه را نیز می گیرد. کافیست با آبپاش روی مخلوط آب بریزید و کمی پس از آن تاثیر خود را می گذارد بهتر است فر گرم باشد. وقتی سرد شد، نمک را با برس داخل فر بکشید.
8_جلوگیری از یخ زدن لباس رو بند رخت:
مقدار کمی نمک به آب اضافه کنید، پس از اینکه لباس های خود را آب کشی کردید، لباس ها را داخل آب نمک غوطه ور کنید. این کار از یخ زدن لباس ها در زمستان جلوگیری می کند.
9_آب نشدن شمع:
آیا شما هم از اینکه شمع موقع سوختن، چکه می کند و وقتی جایی میریزه نمیشه تمیزش کرد، بدتون میاد؟ برای اینکه دیگر این اتفاق نیفتد بهتر است شمع نو را قبل از استفاده داخل محلول قوی از نمک قرار دهید و اجازه دهید 2 تا 3 ساعت بماند.
10_حذف لکه های خون:
می توانید پارچه آغشته به خون را پس از شستشو در آب گرم و صابون، در آب نمک سرد قرار دهید. برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس، یک قاشق چایخوری نمک را در یک فنجان آب داغ حل کنید و با اسفنج روی لباس بکشید.
11_جلوگیری از تغییر رنگ دادن میوه های خرد شده:
حتما دقت کردید برخی تکه های میوه مثل سیب، هلو و غیره پس از اینکه مدتی از تکه شدن آنها می گذرد رنگشان تغییر می کند. برای جلوگیری از این کار بهتر است این تکه ها را درون آب نمک خیلی رقیق قرار دهید تا تازه بمانند.
12_نگه داشتن شیشه ها از سرما:
بخاطر سرما شیشه پنجره های خانه و اتومبیل بخار می کند، برای جلوگیری از این موضوع، یک اسفنج را به آب نمک آغشته کنید و روی شیشه ها بکشید، داخل و خارج شیشه، سپس با یک پارچه نرم آن را خشک کنید.
13_برطرف کردن بوی بد کفش:
برای برطرف کردن بوی بد کفش، کمی نمک داخل آن ریخته، داخل کفش بگردانید و بریزید دور. این کار را هرگز برای کفش های چرم و چرم مصنوعی انجام ندهید زیرا کفش را خشک کرده و به کفش آسیب می زند.
14_درخشندگی پوست:
اگر مخلوطی از روغن زیتون و نمک را روی پوست ریخته و بصورت دایره ای پوست خود را ماساژ دهید، بعد بگذارید چند دقیقه پوست شما بی تحرک باقی بماند و بعد صورت خود را بشویید پوست شمارا درخشان می کند. ماساژ گردش خون را در صورت بهتر می کند، روغن و نمک نیز سلول های مرده پوست را از بین می برد.
15_روشن ساخت ملحفه های زرد رنگ:
ملحفه های پنبه و کتان زرد رنگ را درون ظرف آب گذاشته و با چند قاشق غذاخوری نمک و جوش شیرین یجوشانید.

15 استفاده غیرمعمول از نمک

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۰۱
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام