آموزش طرز تهیه پنیر در روغن زیتون

خلاصه ای درباره ی آموزش

در این آموزش، طرز تهیه پنیر خامه ای را با ماست خواهید دید. دستورالعمل ساده آن بسته به ذائقه شما می تواند تغییر کند و از چیزهایی استفاده کنید که دوست دارید. در اینجا پنیرها بصورت توپ های کوچکی هستند که در دانه های سیاه و سفید کنجد غلطیده اند. این پنیر بسیار خوشمزه را با نان تازه و یا سیب زمینی و یا سبزیحات گریل شده می توانید برای صبحانه مصرف کنید. در این آموزش مطمئنا پنیری را یاد خواهید گرفت که اگر آن را یک بار تهیه کنید به آن حتما عادت خواهید کرد. 

قدم 1

مواردی که نیاز دارید: 500 گرم ماست محلی، 1 قاشق چایخوری نمک، 1 قاشق چایخوری جعفری خشک شده، 1 قاشق چایخوری رزماری خشک شده، 4 برگ خشک درخت (برگ بو)، 1 قاشق چایخوری، 1 قاشق چایخوری دانه فلفل، 2 تا 3 شاخه رزماری تازه، اگر دوست داشتید برگ لیمو، دانه سفید و سیاه کنجد، حدود 400 میلی لیتر روغن زیتون

قدم 2

ماست را با نمک و جعفری خشک مخلوط کنید، سپس آن را داخل یک پارچه نازک و محکم بریزید، کاملا پارچه را جمع کنید و گره بزنید. زیر آن را نیز یک کاسه بگذارید تا آب ماست را جمع کنید. به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا مایع ماست جدا شود. می توانید 48 ساعت یا بیشتر هم صبر کنید تا پنیر سفت تر شود. در تصویر می بینید که پس از جدا شدن مایع، پنیر سفت شده است.

قدم 3

حالا باید پنیر را به صورت توپ پینگ پنگ شکل دهید و آن را در دانه های سفید و سیاه کنجد غوطه ور کنید. تا روی پنیر را بخوبی بپوشاند.

قدم 4

در دوشیشه مربای تمیز و شفاف، مقداری روغن زیتون، در هر کدام دو برگ درخت خشک شده یا برگ بو، نصف مقدار گفته شده دانه فلفل و نصف رزماری های خشک شده را بریزید. توپ های پنیر را داخل شیشه ها قرار دهید و در صورت نیاز باز روغن زیتون بریزید تا روی پنیرها را بپوشاند. سپس رزماری تازه و برگ لیمو اضافه کنید و در یخچال نگهداری کنید.

قدم 5

چند نکته:1- می توانید پنیرها را در دانه های خرد شده فلفل و زیره سیز نیز غوطه ور کنید. 2- آنها را با نان تازه برای صبحانه مصرف کنید. 3- می توانید پنیر را بصورت تازه و بدون روغن زیتون نیز استفاده کنید. می توانید در تجربیات بعدی به آن پودر فلفل (پاپریکا) یا کاری در جعفری یا ریحان خشک استفاده کنید.

آموزش طرز تهیه پنیر در روغن زیتون

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۲۱
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام