عکاسی صنعتی

دستور پخت فلافل بدون روغن

خلاصه ای درباره ی آموزش

فلافل یکی از غذا های مورد علاقه من است. اما به همان اندازه هم از بوی روغن سرخ شده بدم میاد.مخصوصا که بارها از آن روغن استفاده می شود. شاید همین مسئله اجازه نده از فلافل لذت کافی را ببرید. نکته اصلی برای دستور پخت فلافل خوشمزه همین است که فلافل ها را سرخ نکنیم.

قدم اول

موادی که نیاز دارید:
نخود خیس شده (حداقل 24 ساعت خیس خورده باشه)، پیاز، گشنیز و جعفری، در صورت تمایل سیر، در صورت تمایل زیره و تخم گشنیز به میزان یک یا 2 قاشق چایخوری، پودر فلفل سیاه و قرمز، کمی روغن زیتون، نمک و یک مخلوط کن مناسب. ( برای نخود و پیاز و غیره من مقداری ندادم زیرا کاملا به تمایل خودتان بر می گردد که چقدر بخواهید درست کنید. من 2 پیمانه نخود پخته شده، نصف پیاز و 6 قاشق غذاخوری جعفری و گشنیز استفاده کردم.)
این بسیار مهم است که بدانید من نخود را پختم، که خیلی بهتر است. اما اگر می خواهید کاملا سنتی باشد می توانید یک پیمانه نخود خشک را خیس کرده و در یخچال به مدت 24 ساعت نگه دارید.

قدم دوم

فر را در دمای 400 درجه فارنهایت قرار دهید. سپس تمامی مواد را درون مخلوط کن بریزید.

قدم سوم

خب همه چیز را که ریختید با پالس هایی که به مخلوط کن وارد می کنید مواد را کاملا با هم مخلوط و له کنید. اما مثل پوره نشود. اگر دیدید به خوبی با هم مخلوط نمی شوند کمی روغن زیتون بریزید. مخلوط باید کمی مرطوب بوده و به خوبی به هم چسبیده باشند. خب حالا کمی بچشید و ببینید ادویه و طعم آن مناسب هست یا خیر.

قدم چهارم

خب حالا سینی فر را با روغن کمی چرب کنید، از مخلوط به تعدادی که در سینی جا می شود به اندازه ای که می خواهید جدا کنید و داخل سینی بگذارید. می توانید کمی فلافل ها را تخت کنید. تخت باشند هم راحتتر پخته می شوند و هم راحت خورده می شوند.

قدم پنجم

پس از درست کردن فلافل ها، سینی را در فر قرار دهید، به مدت 10 دقیقه یک طرف آن و 15 دقیقه هم طرف دوم بگذارید بپزند. البته باز هم سلیقه ای است، می توانید به خوبی چک کنید و ببینید دوست دارید رنگ فلافل ها چطوری باشد و زودتر یا دیرتر از فر خارج کنید. خارج فلافل ها باید ترد و داخل آن نرم باشد.

قدم ششم

خب، حالا می توانید یک فلافل خوش طعم سرو کنید. می توانید از ماست، خامه ترش، سس های متفاوت، پیاز و جعفری و غیره و یا مثل من از پیاز و خیار در کنار آن لذت ببرید.امید وارم از دستور پخت فلافل استفاده کنید.

دستور پخت فلافل بدون روغن

دوسش دارم(2)

ساختمش(0)

تاریخ انتشار۹۵/۰۳/۲۱
تعداد بازدید 0
توسط:مهدی افشار
وب سایت

www.mediateam.ir
تلگرام

https://telegram.me/achar24
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام


ساخته ها

قیمت (تومان): 0.000

تلگرام: https://telegram.me/achar24

وب سایت: www.mediateam.ir


اشتراک در دسته های مورد علاقه

صفحات مفید

آچار 24

بیاییم دانسته هایمان را به اشتراک بگذاریم.
آچار 24 مکانی برای یاد دادن و یاد گرفتن است. شما می توانید آثاری که خلق می کنید را برای فروش بگذارید.
آچار 24 آموزش ساخت وسایل مختلف و نمایشگاه خلاقیت و نوآوری شما.
021-22747204
achar24.ir{@}gmail.com

شبکه های اجتماعی

©

قدرت گرفته از Open Classifieds / طراحی و بهینه سازی مدیاتیم جراحی شانه - ساک دستی - ایران مال