آموزش ساخت هواپیمای بدون سرنشین قسمت دوم

خلاصه ای درباره ی آموزش

ادامه آموزش ساخت هواپیمای بدون سرنشین در قسمت اول : در این قسمت ادامه آموزش ساخت هواپیمای بدون سرنشین در قسمت اول را ادامه می دهیم. در قسمت اول اجزای مختلف هواپیما را به هم وصل کردیم. مثل موتورها، ملخ ها و غیره. در این قسمت نیز نرم افزار و برنامه ها و کدهای مربوط به به کار افتادن اجزای مختلف هواپیما را نصب و اجرا خواهیم کرد. دوربین را قرار خواهیم داد. و کار مهمی که انجام خواهد گرفت این است که GPS را به کمک بلوتوث به موبایل وصل کرده و هواپیما را تست می کنیم. مراحل را دنبال کنید.

قدم 1

نکته مهم و قابل ذکر این است که شما باید با استفاده از سریال مدول FTDI چیپ خود را برنامه ریزی کنید. این کیت مدولی که در اینجا استفاده خواهد شد، برنامه ریز نیز دارد.

قدم 2

باید ابتدا مطمئن شوید که نرم افزار روی چیپ شما آپلود شده یا خیر، در اینجا طرز کار نرم افزار توضیح داده خواهد شد. ابتدا نسخه رسمی MultiWii library را روی کامپیوتر نصب کنید. وقتی فایل را اسکترکت کنید، فایل MultiWii.ino را باز کرده و Arduino/genuine UNO را انتخاب کرده و آن را روی برد خود آپلود کنید. حالا ویکروکنترلر شما همه توابعی که لازم دارد را دارا می باشد. ژیروسکوپ، چراغ، بلوتوث و غیره با کدهایی که آپلود می شوند کار می کنند. در اینجا باید حواستان باشد که کدها در حد تست کار می کنند و باید کاری کنید که موتورها به کار بیافتند و باید کدهای کنترلر برای موبایل اصلاح شوند. برای دیدن جزئیات کار با نرم افزار به وبسایتهای زیر مراجعه کنید...
https://github.com/multiwii/multiwii-firmware .... http://www.multiwii.com/

قدم 3

باید کدهای سنسورها و کنترلرها را اصلاح کرد و برای فعالسازی به ATMega328 داد. اما حالا مدول بلوتوث باید سه موقعیت بدهد و طبق آن هواپیما پرواز می کند. باید ابعاد x و y وبایل و هواپیما مشخص شوند.

قدم 4

اپلیکیشنی که برای این کار بهتر است روی گوشی نصب شود، SensoDuino است که باید از googleplay دریافت کنید. و توسط بلوتوث به هواپیمای بدون سرنشین وصل شوید و GPS TX و data logging را روشن کنید.

قدم 5

در اینجا از یک دوربین چینی ارزان 720p keychain استفاده شده که کیفیت نسبتا خوبی هم دارد. دوربین در پایین هواپیمای بدون سرنشین به کمک چسب دوطرفه محکم شده است. 15 گرم وزن دارد و ویدئوهای نسبتا با کیفیتی ضبط می کند.

قدم 6

حالا نوبت تست کردن ربات است. نمیگم این یک ربات هواپیمای بدون سرنشین فوق العاده است اما برای شروع یکی از خوب هاست. شاید برای مسابقه مناسب نباشد اما کند هم نیست. به نظر یک کار نسبتا خوب با این امکانات و برای شروع است. به نظر من بیشتر جستجو کنید و سعی کنید کار خودتان را قویتر کنید. اگر نمونه ای ساختید حتما در سایت قرار دهید... موفق باشید.

آموزش ساخت هواپیمای بدون سرنشین قسمت دوم

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۲۷
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام