عکاسی صنعتی

گلدان چوبی

خلاصه ای درباره ی آموزش

طرز ساخت یک گلدان چوبی زیبا را آموزش می دهیم که می تواند هدیه بسیار مناسبی باشد.
برای ساخت گلدان از قطعات چوب گیلاس استفاده شده است. یک تکه چوب رنگی (spectraply blanks) و قطعه ای کوچک از چوب گردو استفاده شده است.

قدم اول

ابتدا طبق طراحی که در نظر گرفتیم باید اندازه چوبها را برای تراشیدن تعیین کنیم. برای اینکار از چهار ذوزنقه که با هم یک مربع که داخل آن یک روزنه است را تشکیل می دهند، استفاده می شود. هر لایه چوب را طبق شکل بر اساس این مربع برش می دهیم. اندازه ذوزنقه ها در اینجا به این صورت است که طول آنها را 7 یا 8 سانتی متر و عرض آن را حدود 5/2 تا 3 سانتی متر در نظر گرفتیم. می توانید قطعات را با اره رومیزی یا هر اره ای که بتوانید این قطعات را ظریف ببرید، برش دهید. دقت کنید همه قطعات برابر بریده شوند.

قدم دوم

پس از برش قطعات دو طرف آنها را کاملا صاف و هموار کنید. سپس می توانید چوبها را روی یکدیگر بچسبانید. به مقدار کافی چسب بزنید تا علاوه بر اینکه بهم به خوبی می چسبند، میان چوبها چسب فاصله نیندازد. همچنین همه چوبها را روی هم نچسبانید. نیمی از چوبها را برای پایین گلدان جداگانه بچسبانید و برای قسمت بالای گلدان نیز جدا. زیرا می خواهیم درون گلدان را تراشیده و خالی کنیم. پس اینکه درون گلدان را نیز خالی کردیم آنگاه دو قطعه را به هم می چسبانیم.

قدم سوم

قرار دادن هر کدام از دو نیم گلدان روی دستگاه تراش به طور جداگانه و تراشیدن گلدان تا اطراف آن را گرد در آوریم. همچنین می توانید داخل آن را نیز خالی کنید.

قدم چهارم

پس از تراشیدن دو تکه بالا و پایین گلدان، این دو را بهم می چسبانیم و با فشار دستگاه این دو را به خوبی بهم می چسبانیم.

قدم پنجم

در نهایت پس از چسباندن دو تکه بالا و پایین گلدان، آن را دوباره در دستگاه گذاشته و شکل نهایی دلخواه خود را به آن می دهیم. در این حالت می توانید قسمت لبه بالایی گلدان را که تا الان روی آن کار خاصی نکرده اید را بتراشید. (تکه لبه بالایی گلدان چوب درخت گردو است). پس از آماده شدن گلدان آن را پولیش دهید و براق کنید.

قدم ششم

توصیه: این گلدان بیشتر برای نگهداری گل های خشک یا مصنوعی می باشد. تا جایی ممکن است از ریختن آب درون گلدان خودداری کنید.

گلدان چوبی

دوسش دارم(1)

ساختمش(0)

تاریخ انتشار۹۵/۰۲/۲۲
تعداد بازدید 0
توسط:مهرزاد
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیاماشتراک در دسته های مورد علاقه

صفحات مفید

آچار 24

بیاییم دانسته هایمان را به اشتراک بگذاریم.
آچار 24 مکانی برای یاد دادن و یاد گرفتن است. شما می توانید آثاری که خلق می کنید را برای فروش بگذارید.
آچار 24 آموزش ساخت وسایل مختلف و نمایشگاه خلاقیت و نوآوری شما.
021-22747204
achar24.ir{@}gmail.com

شبکه های اجتماعی

©

قدرت گرفته از Open Classifieds / طراحی و بهینه سازی مدیاتیم جراحی شانه - ساک دستی - ایران مال