آموزش طراحی هنری با کاغذ

خلاصه ای درباره ی آموزش

خلق آثار هنری به کمک سایر وسایلی که در دسترسمان است به راستی یکی از جلوه های واقعی هنر است. در این آموزش طرحی با استفاده از کاغذهای کوچک رنگی را ارائه می دهیم. در اینجا ترکیبی متفاوت از کاغذهای رنگی را در کنار هم قرار داده ایم که طیف گسترده ای از رنگ های زیبا و بی پایان را تشکیل می دهند و بسیار چشم نواز هستند. اگر بخواهید یکی از کارها را برای خود بسازید بسیار آسان و مفرح است، شما می توانید آن را با توجه به فضای زندگی یا کاری خود طراحی کنید و رنگها را انتخاب کنید. در اینجا طرحی که برای آموزش قرار دادم درواقع یک قالب مشخص و آماده است که از کنار هم قرار دادن کاغذها یک تصویر زیبا روی آن بوجود می آید.

قدم اول

در اینجا ابتدا از یک مغازه کهنه فروش یا سمساری قاب مورد نظر تهیه شده است. قاب طلاکاری شده که مناسب طرحی است که انتخاب شده است. هر قابی را که انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که تمیز و سالم بوده و شیشه سالم هم داشته باشد.

قدم دوم

حالا قاب را تمیز کنید. در قابی که اینجا تهیه شده است کمی گوشه ها کثیف و ضربه دیده بود که همگی باید تعمیر و تمیز می شد. در این قاب عکس پشت شیشه چسبانده شده بود که آن را جدا کرده و با شیشه پاک کن دو طرف شیشه تمیز شده است. سپس به کمک اسپری رنگ طلایی، جاهایی از قاب را که رنگ آن پریده بود یا ضربه خورده بود را مجددا رنگ کردم. بعد از رنگ آمیزی کردن یک روز صبر کردم تا خشک شود.

قدم سوم

خب حالا که قاب آماده شده است، باید بیشتر روی طرح کار کنیم. در اینجا یک طرح منظم انتخاب کرده ام و برای انجام آن با کاغذهای رنگی، طیفی از رنگهای دلخواه را انتخاب کردم که در تصویر می بینید. سپس به کمک کاتر مخصوصی که می بینید و در اکثر مغازه های لوازم تحریر است، کاغذها را به قطعات دلخواهی که برای طرح در نظر گرفته ام برش می دهم. می توانید از قیچی هم استفاده کنید. در تصاویر، طرح را می بینید و کاغذها نیز به اندازه 4 در 4 سانت بریده شده است. می توانید ابعاد سه ونیم هم در نظر بگیرید.

قدم چهارم

حال موقع پرینت گرفتن طرح است، همانطور که می بیند، کاغذی که می خواهیم قطعات را روی آن بچسبانیم روی طرح گذاشته و کاغذها را روی آن می چینیم. درواقع از طرح پرینت گرفته و کنار هم قرار داده و در نهایت یک کاغذ شفاف روی آن گذاشته و به اندازه قابمان شروع به گذاشتن قطعات می کنیم. کاغذی که روی آن قرار است تکه های کاغذهای رنگی را بچسبانیم، کاغذی بزرگ است که من کمی آن را بزرگتر از قاب برش داده ام. الگوی طرح را روی قسمت پشتی قاب گذاشته و کاغذ شفاف را نیز روی الگو بگذارید مانند تصاویر. خب حالا قطعات را طبق رنگ آمیزی که می خواهم روی الگو می چینم تا رنگ مورد نظرم را پیدا کنم.

قدم پنجم

پس از پیدا کردن رنگ مناسب، شروع به چسباندن کاغذها می کنیم. مواظب باشید که زیاد چسب نزنید تا از اطراف کاغذ بیرون نزند.

قدم ششم

پس از چسباندن قطعات نوبت به این می رسد که یک فرم مناسب اطراف کار بزنیم. این فرم را از قاب سازی ها می توانید تهیه کنید. فرمی که روی کار قرار گیردو در تصاویر شیوه برش و ساخت و گذاشتن فرم روی کار را می بینید.

قدم هفتم

خب پس از آماده سازی ملزومات لازم و چسباندن قطعات کاغذ رنگی، نوبت به این می رسد که الگوی کار را از پشت کاغذ برداشته و به کمک اسپری چسب، کار تمام شده را برای همیشه به قسمت پشتی قاب بچسبانیم. در گذاشتن و چسباندن باید بسیار دقت کنیم که تا نخورد.

قدم هشتم

پس کار را روی قسمت پشتی قاب می چسبانیم. فرمی که آماده کرده ایم (انجام این قسمت را به قابساز هم می توانید بسپارید) را روی آن می گذاریم. حال به کمک کاتر اطراف را هر چه کاغذ اضافه مانده باشد، برش می دهیم و یکدست می کنیم.

قدم نهم

نوبت به قاب گرفتن طراحی رنگارنگمان می رسد. این کار را به قاب ساز هم می توانید بسپارید که این کار را تمیز درآورد. شیشه ای هم که کاملا تمیز کرده اید را روی آن بگذارید. خب، تابلو زیبای شما آماده شده است. می توانید طیف رنگ های زیبای آن را از پایین به بالا مشاهده کنید. یک کار بسیار متفاوت که از سبک آن برای کارهای زیادی می توانید استفاده کنید. امیدوارم انجام بدهید و لذت ببرید.

آموزش طراحی هنری با کاغذ

دوسش دارم(0 )

ساختمش(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۰۴
تعداد بازدید 0
توسط:مریم
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیاماشتراک در دسته های مورد علاقه

صفحات مفید

آچار 24

بیاییم دانسته هایمان را به اشتراک بگذاریم.
آچار 24 مکانی برای یاد دادن و یاد گرفتن است. شما می توانید آثاری که خلق می کنید را برای فروش بگذارید.
آچار 24 آموزش ساخت وسایل مختلف و نمایشگاه خلاقیت و نوآوری شما.
021-22747204
achar24.ir{@}gmail.com

شبکه های اجتماعی

©

قدرت گرفته از Open Classifieds / طراحی و بهینه سازی مدیاتیم جراحی شانه -