درمان خانگی حساسیت فصلی

خلاصه ای درباره ی آموزش

تغییر سبک زندگی و درمان خانگی برای حساسیت فصلی

بیماری های مربوط به حساسیت، از جمله حساسیت های فصلی، طی چند دهه گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در ایالات متحده آمریکا، حساسیت در حال حاضر پنجمین بیماری مزمن پیشرو در همه سنین و سومین بیماری شایع مزمن برای کودکان زیر 18 سال است. درمان های گیاهی حساسیت فصلی و درمان های دارویی زیادی برای حل این مشکل وجود دارد، اما نکته های کوچکی نیز هست که با تغییر سبک زندگی می تواند به نتایج خوبی برسد. در واقع کسانی که حساسیت فصلی دارند، بهتر است با تغییرات کوچک در سبک زندگی یا لایف استایل حساسیت فصلی خود را کاهش دهند. در این مقاله ترجمه شده از وبسایت پزشکی معتبر روش های تغییر لایف استایلی که میتواند درمان مناسبی برای حساسیت فصلی شما باشد، را خواهیم گفت. 

قدم 1

آب زیاد بنوشید:

سعی کنید روزانه هشت لیوان آب بنوشید. اگر بدن دچار کمبود آب شود، تخلیه مخاط ناشی از حساسیت فصلی سخت تر می شود.

قدم 2

خود را در معرض مواد حساسیت زا قرار ندهید:

در روزهایی که گرده زیاد است(مانند فصل بهار) یا روزهایی که به ویژه گرد و خاکی یا بادی است، سعی کنید بیرون رفتن خود را محدود کنید.
اگر محدودیت بیرون رفتن برای شما امکان پذیر نیست حتما از ماسک استفاده کنید.

قدم 3

دوش قبل از خواب:

گرده و گرد و غبار باقی مانده روی پوست و موهای شما یک شبه می تواند علائم شما را بدتر کند.

قدم 4

مرتب لباس و ملحفه را بشویید:

با شستشوی مرتب گرده و غبار را از آنها بزدایید.

قدم 5

تمیز کردن حیوانات خانگی:

درصورتی که حیوان خانگی نگه داری می کنید، بعد از هربار بیرون رفتن آنها را تمیز کنید. آنها را با دستمال مرطوب مدام پاک کنید.

قدم 6

بجای فرش های پرزدار از وسایل کم پرز استفاده نمایید:

فرش پرزهایی که به راحتی نمی توان با جاروبرقی جمع کرد، در خود جذب و نگه می دارد. اگر علائم حساسیت فصلی قابل توجهی دارید، می توانید از جایگزین کردن فرش خود بهره ببرید.

قدم 7

جلوگیری از بهم ریختگی:

درهم ریختگی می تواند گرد و غبار حساسیت زا را در خانه افزایش دهد، که این علائم حساسیت فصلی شما را بدتر می کند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، درهم ریختگی را ابتدا از اتاق خواب خود حذف کنید.

قدم 8

درها و پنجره ها را ببندید:

هنگامی که تعداد گرده ها زیاد است یا در روزهای پر گرد و غبار، درها و پنجره های خود را بسته نگه دارید تا در معرض آن ها قرار نگیرید.

درمان خانگی حساسیت فصلی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۹/۰۱/۰۶
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام