رفع بوی بد پا

خلاصه ای درباره ی آموزش

تقریبا همه مردم روزانه جوراب و کفش می پوشند. این امر تبخیر عرق را با مشکل مواجه می کند و عرق بیشتری را در اختیار باکتری قرار می دهد تا در ماده بودار تجزیه شود. پاهای مرطوب همچنین ریسک رشد قارچ را بالا می برد که خود علتی برای بوهای ناخوشایند است. پای بد بو نسبت به زیر بغل بد بو مشکل کوچکتری است چون بوی ناخوشایند اغلب با کفش یا جوراب خودش را پنهان می کند. با این وجود، اگر بدنبال راهکار هستید، اگر پاهای شما هم بو میگیرد و برای رفع بوی بد پا دچار مشکل هستید، حتما این مقاله را مطالعه کنید. 

قدم 1

پاهایتان را دست کم یک بار در روز بشویید:

آب گرم برای کشتن باکتری ها موثرتر از آب سرد است. از خشک شدن تمام قسمت های پا از جمله بین انگشت های پا اطمینان حاصل کنید.

قدم 2

جوراب ها:

اینها باید طوری باشند که عرق بتواند بخار شود. بهترین جوراب ها از جنس الیاف طبیعی مثل پنبه و پشم اند. هر روز جوراب تمیز بپوشید.

قدم 3

کفش ها:

اگر کتانی می پوشید و یا در ساخت کفش هایتان پلاستیک به کار رفته است به هیچ عنوان در طولانی مدت از آنها استفاده نکنید. کفش های چرمی برای دفع عرق مناسب ترند. اگر مشکل عرق پا دارید، دو روز پشت سر هم یک جفت کفش را نپوشید. کفش ها یک شبه خشک نمی شوند.

قدم 4

سنگ پا

پوست مرده مکان خوبی برای رشد باکتری است. پس اگر کف پای شما پوست پوست شده آنها را با سنگ پا برطرف کنید.

قدم 5

دئودورانت ها و بوزدا ها:

از داروخانه دئودرانت ها و بوزداهای مخصوص پا تهیه کنید. اگر ورزشکارید از دئودورانت ها استفاده نکنید. برای رفع عفونت های احتمالی از داروی مناسب و تجویز پزشک بهره بگیرید.

رفع بوی بد پا

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۹/۰۱/۱۴
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام