آموزش کیف چرمی برای مداد (نمونه اول)

خلاصه ای درباره ی آموزش

ممکن است دوست داشته باشید یک کیف مناسب برای مدادها یا مداد رنگی هایتان داشته باشید. در ضمن ممکن است پول زیادی هم نداشته باشید. خب این آموزش کیف چرمی به شما یاد خواهد داد چط.ر با یک قطعه چرم، یک جامدادی زیبا برای خود بسازید. در نمونه اولی که در این آموزش آورده ایم، به دلیل اینکه چرم کمی استفاده می شود و راحت ساخته می شود، هزینه کمتری دارد. نمونه دوم که در آموزش بعدی قرار خواهد گرفت، چرم بیشتری استفاده شده و همچنین دوخت نسبتا سخت تری دارد. اما هر دو کاربردی و زیبا هستند.

قدم 1

وسایلی که نیاز دارید: یک قطعه چرم در اندازه دلخواه، قیچی، خط کش، ماژیک یا مداد برای علامت گذاری، کش لاستیکی

قدم 2

ابتدا باید اندازه ای که می خواهید را روی چرم درآورید. در تصویر می بینید که اندازه دلخواه را با گذاشتن جعبه مداد رنگی ها روی چرم و علامت گذاری کردن، بدست آورده است. طرح را در تصویر می بینید. می توانید کمی عرض و طول را بیشتر بگیرید. برای اینکه اگر دوست داشتید مدادهای بیشتری در کیف خود قرار دهید.

قدم 3

حال چرم را طبق اندازه ها برش بزنید. چرمی که در اینجا استفاده شده است را در تصویر می بینید که داخل آن حالت پارچه ای دارد. شما چندکار می توانید انجام دهید. اول اینکه روی همین چرم اولی که بریدید کار را ادامه دهید. دوم اینکه اگر اینطور چرمی دارید و ارزان هم هست، می توانید یک قطعه دیگر در همین اندازه ها برش دهید و روی این بچسبانید که داخل کیف هم چرمی باشد. سوم اینکه می توانید از اول چرم خود را طوری انتخاب کنید که داخل آن به صورت دلخواه شما باشد. این به سلیقه شما و هزینه ای که می خواهید انجام دهید بر می گردد.

قدم 4

حال باید ببینید چندتا مداد رنگی دارید یا اصلا چندتا مداد می خواهید داخل این جامدادی قرار دهید. (شما می توانید برای پاک، تراش، خط کش و چیزهای دیگر نیز جا بگذارید.) در تصاویر می بینید چون جعبه مدادرنگی، 36 تایی است، برای 36 مداد رنگی با کمک خط کش و مداد اندازه گیری و علامت گذاری شده است.

قدم 5

حال وسط چرم را یا دو طرف طولی آن را- جایی که بالا و پایین مدادها قرار می گیرد- را علامت گذاری کنید. این برای عبور دادن کش لاستیکی است برای نگه داشتن مدادها.

قدم 6

حالا نقاطی که می خواهید از آنها کش را عبور دهید به کمک یک وسیله تیز سوراخ کنید. دقت کنید که کاملا در نقاط علامت گذاری شده سوراخ کنید. اگر از قیچی استفاده می کنید حواستان باشد که سوراخ بزرگی ایجاد نکنید.

قدم 7

کش را بصورت زیگ زاگی از داخل سوراخ ها عبور دهید. در تصاویر نحوه قرار گرفتن مدادها را می بینید.

قدم 8

می بینید که به دو صورت از چرم استفاده شده است. در تصویر می بینید که می توانید برای مدادهای خود کد هم بگذارید.

قدم 9

خب کار تمام شد. تنها کافیست در سوراخ های انتهایی کش را گره بزنید که خارج نشود یا چرم جابجا نشود. سپس مقدار اضافی کش را نگه داشته و پس از رول کردن کیف چرمی، به دور آن گره بزنید.

آموزش کیف چرمی برای مداد (نمونه اول)

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۲۵
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام