آموزش پرورش بونسای (برگریزان کامل، بخش هشتم)

خلاصه ای درباره ی آموزش

در این قسمت از آموزش پرورش بونسای، به آموزش برگریزان کامل یا جدا کردن کامل برگهای بونسای می پردازیم. جدا کردن یا ریختن تمامی برگ های درخت در تابستان باید انجام شود. با این کار شما درخت را مجبور می کنید تا برگ های جدیدی در آورد و رشد دهد. این برای این است که سایز برگ ها کاهش یابد و انشعاب های بونسای نیز بیشتر شوند. این تکنیک باید بیشتر برای درختان برگریز سالم، به دفعات کافی انجام گیرد. همانطور که گفتیم باعث کاهش رشد قسمتهای خاصی از درخت می شود و شما باید مثلا برگهای بالایی درخت را جدا کنید تا قسمت های پایینی رشد کند. با این کار یک بالانسی را در درخت ایجاد می کنید. به این آموزش قدم به قدم توجه بفرمائید.

قدم 1

برای اکثر درختان، بهترین ماه برای جدا کردن تمامی برگها، ماه های خرداد و تیر می باشد. تا کم کم در فصل زمستان دوباره جوانه بزند. در کل این لحظه به درخت خیلی بستگی دارد و اگر پس از رشد بهاری آن باشد کار سختی است. همچنین هر درختی را هم نمی توان با این تکنیک رشد داد. قبل از این کار بخوبی تحقیق کنید و برای درختان ضعیفی که مثلا تازه گلدان یا خاک آنها را عوض کرده اید و یا تازه هرس شده اند و غیره، انجام ندهید.

قدم 2

این کار نیاز به ابزاری دارد که مخصوص بونسای است. این کمک می کند. همچنین مراقبتهای خاصی بعد از این تکنیک مد نظر نیست. تنها تا حدود یک ماه بونسای را در سایه قرار دهید تا برگ های داخلی آن مجال رشد بیابند. اگر هم بیرون از خانه است برای آن یک سایه بان درست کنید.

قدم 3

حال مراحل آموزش قدم به قدم انجام تکنیک بریدن برگ ها. درخت زیر، فیکوس است. فراموش نکنید در ابتدای تابستان باید این کار انجام پذیرد.

قدم 4

قسمت بالایی درخت را در تصویر می بینید که قرار است جدا شدن برگها از آنجا شروع شود. شما می توانید فقط همین برگهای بالایی را هرس کنید.

قدم 5

بهتر است از ابزار برش برگ استفاده کنید. اگر نداشتید از قیچی های نرمال باغبانی نیز می توانید استفاده کنید.

قدم 6

برای خیلی از درختان، هرس انجام میدهیم. اما جدا کردن تمام برگ ها نیز برای درختان سالم، مفید است. مخصوصا برای رشد دوباره

قدم 7

حال برگ های یکی از انشعاب های بالایی درخت را جدا می کنیم.

قدم 8

در این مورد، تصمیم بر این است تا با جدا کردن کلیه برگ های داخلی، انشعاب های جدیدی به وجود آید.

قدم 9

این هم تصویری از بونسای که که تمامی برگ های آن جدا شدند.

آموزش پرورش بونسای (برگریزان کامل، بخش هشتم)

دوسش دارم(3 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۶/۰۶
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام