آموزش ساخت صفحه شطرنج مینیمال

خلاصه ای درباره ی آموزش

از این مدل کارها که بیشتر هم توسط لیزر انجام می گیرد در اطرافمان زیاد می بینیم. اما از آنجا که تمامی وسایل و امکانات لازم در دسترس نبود، این کار ساده تر را در پیش گرفتم و امیدوارم شما هم بتوانید به کار ببرید. این صفحه شطرنج مینیمال قابل حمل و سبک است.

قدم 1

وسایلی که نیاز دارید: در این پروژه موارد زیادی نیاز ندارید. یک هشتم اینچ تخته چوب، مقداری چرم، بند چرم، مقداری نوار چسب، مقداری روغن جلا، برس و لیزر یا کاتر

قدم 2

ابتدا طرح مهره های شطرنج و تخته را در نرم افزار بکشید. در طرح هم مشخص است که جاهایی که باید کاملا بریده و خالی شود، بصورت جای خالیست و خطوط مثل استیکر یا برچسب هستند و تنها از روی برد جدا می شوند. همچنین قبل از پرینت گرفتن طرح ها روی تخته برای مهره های تیره نوار ماسک مانند آنچه در تصاویر می بینید روی تخته بچسبانید.

قدم 3

اگر قبل از پرینت و برش، ماسک را در مرحله قبل روی تخته زدید، پس از برش تنها روغن جلا بزنید. اما درصورتی که ماسک ندارید یا نمی خواهید بزنید کافیست تنها پس از برش با روغن جلای رنگ تیره، قطعات بریده شده را رنگی کنید.

قدم 4

حالا چرم را (لازم نیست جنس خیلی خوبی داشته باشد) بصورت مستطیل به اندازه های تخته ها برش دهید. در تصاویر تخته ها را می بینید. اینطوری مثل کتاب می شود. به این صورت می توانید آن را باز و بسته کنید. این کار باعث می شود حمل آن راحتتر باشد.

قدم 5

خب حالا قطعات را از روی تخته بردارید و روی صفحه شطرنج قرار دهید. صفحه را در وسط چرم قرار دهید. صفحات شامل قطعات را در دو طرف آن قرار دهید. می توانید ببینید که کاملا مانند یک کتاب می شود. برای گذاشتن تخته ها در اطراف دقت کنید که رنگ ها دقیقا در جای خود قرار گیرند.

قدم 6

این هم کار نهایی. می بینید طراحی زیبایی دارد و راحت و قابل حمل است.

آموزش ساخت صفحه شطرنج مینیمال

دوسش دارم(2 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۱۷
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام