تزئین گلدان با کاشی

خلاصه ای درباره ی آموزش

یک گلدان متوسط به رنگ قرمز مایل به قهوه ای، رنگهای اکریلیک، کاشی با رنگهای متفاوت که بهترین آن کاشی حوض است، چسب کاشی یا چوب، چسب همه کاره PVA

قدم 1

ماژیک، انبر کاشی، دوغاب و کهنه برای پاک کردن آن، چکش و ورق فوم، برس رنگ، کاردک برای پخش چسب. ابتدا با کمک پی وی ای داخل و خارج گلدان را آب بندی یا بتونه کنید. برای اینکار پی وی ای را با آب سرد با نرخ یک به چهار با هم مخلوط می کنیم.

قدم 2

داخل گلدان و لبه بیرونی گلدان را با رنگ سبز اکریلیکی، رنگ آمیزی کنید. اجازه دهید کاملا خشک شود.

قدم 3

پس از آن نقش و طرح مورد نظر خود را که در اینجا گل است را با ماژیک روی گلدان می کشید.

قدم 4

به کمک یک چکش کوچک کاشی ها را خرد کنید. کاشی را درون فوم یا هر چیز دیگری که می تواند از پرتاب خرده ریزهای آن به اطراف جلوگیری کند قرار دهید.

قدم 5

برای قطعات کوچکتر از دستگاه برش کاشی استفاده کنید تا بتوانید قطعات دلخواه و منظم خود را درآورید.

قدم 6

نقوش مورد نظر خود را به کمک قلم مخصوص کاشی روی آن طراحی کرده و به کمک انبر کاشی اطراف آن را برش داده و نقش مورد نظر را درآورید. 2 مرکز گل، 16 گلبرگ و 4 برگ.

قدم 7

در نهایت باید کاشی ها را در محل مذبور بچسبانید. مقداری چسب کاشی پشت کاشی پخش کرده و در محل تعیین شده روی گلدان قرار دهید. به نکات ایمنی و استفاده از چسب و سایر وسایل نیز بسیار دقت کنید. مقداری چسب در مرکز کاشی ریخته و به کمک یک چاقوی قدیمی یا هرچیز دیگری چسب را پخش کرده و بچسبانید. سعی کنید چسب زیاد ضخیم نباشد حدود 2 میلی متر خوب است. در نهایت با کمک یک پارچه چسب های اضافی را تمیز کنید. همینطور همه نقوش را کامل کنید.

قدم 8

پس از چسباندن کاشی ها باید دوغاب را روی کاشی ها بریزید بطوری که میان کاشی ها را کاملا پر کنید. به کمک یک کاردک دوغاب را روی کاشی پخش کنید. پس از آن نیز به کمک پارچه دوغاب را تمیز کنید. گلدان شما آماده است. اجازه دهید پس از تمیز کردن 15 دقیقه بماند. سپس با یک پارچه خشک کاملا کاشی ها را تمیز کنید. مراقب باشید کاشی ها جدا نشوند.

تزئین گلدان با کاشی

دوسش دارم(2 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۲/۲۳
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام