جلوگیری از ریزش گرد و غبار هنگام کار با دریل چکشی

خلاصه ای درباره ی آموزش

یکی از مشکلات کار با دریل ها و مخصوصا دریل های چکشی، ریزش گردو غبار درون خانه است. از آنجا که خانه ها در ایران با آجر و سیمان ساخته می شوند، زمان سوراخ کردن دیوار مقدار زیادی گچ به زمین می ریزد و مقداری نیز در هوا پخش می شود.
گرد و غبار ها همیشه دردسر ساز هستند و برای یک سوراخکاری در خانه ما را مجبور به جابجایی مبلمان می کنند.
در فروشگاه ها وسایل مختلفی از مکنده مخصوص تا وسایل دیگر وجود دارد تا از ریزش گرد و غبار هنگام سوراخکاری جلوگیری کند اما امروز به شما آموزش ساخت وسیله را می دهیم که با یک تکه کاغذ و نوار چسب بتوانید در 30 ثانیه یک ابزار مناسب برای این کار درست کنید.
قبل از ساخت وسیله باید بگویم بیشتر دریل های چکشی دارای دیمر یا همان کنترل کننده سرعت هستند و انتخاب سرعت مناسب می تواند در این زمینه کمک کننده باشد، برای آشنایی بیشتر با این ابزار اینجا کلیک کنید.

قدم 1

مواد مورد نیاز برای ساخت غبار گیر : یک تکه کاغذ و یک مقدار نوار چسب است. از چسبی استفاده کنید که به دیوار شما آسیب نرساند.

قدم 2

قطعه ای از نوار چسب را به اندازه نیمی از کاغذ برداشته و نیمی از عرض آن را به کاغذ بچسبانید.

قدم 3

حالا دو سر کاغذ که یک قسمت آن دارای نوار چسب است و قسمت دیگر آن که دارای نوار نیست را به هم بچسبانید تا یک حالت قیف مانند ایجاد شود.

قدم 4

اکنون شما ابزار خود را برای جمع آوری گرد و غبار ساخته اید. اطمینان حاصل کنید که در قسمت زیر قیف نشتی وجود ندارد، در غیر این صورت از مقداری نوار اضافی برای آب بندی کامل آن استفاده کنید.
یک قطعه نوار دیگر که تقریباً طول کاغذ است بردارید و آن را به لبه بالایی کاغذ خود وصل کنید. از این برای اتصال کیف شما به دیوار استفاده خواهد شد.

قدم 5

نقطه های جایی را که می خواهید با دریل چکشی سوراخ کنید را علامت گذاری کنید و جمع کننده گرد و غبار را درست در زیر نقطه اول قرار دهید.

قدم 6

حالا می توانیدبا دریل نقطه مورد نظر را سوراخ کنید. اگر از چسب خوبی استفاده کرده باشید برای سوراخ های دیگر نیز می توانید این غبار گیر را جدا کرده و در زیر نقاط دیگر که قرار است سوراخ شوند نصب کنید.
حالا دیگر اثری از گرد و غبار نخواهد بود.

قدم 7

بعد از اتمام کار کافیست کاغذ غبار را دور بیاندازید. به شما تبریک می گویم، بدون استفاده از جاروبرقی و جابجایی وسایل منزل، یک سوراخکاری سالم و تمیز را انجام دادید.
منبع: instructables

جلوگیری از ریزش گرد و غبار هنگام کار با دریل چکشی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۰۰/۰۴/۲۰
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام