کاربرد های متفاوت یخ

خلاصه ای درباره ی آموزش

در هر خانه ای یخ پیدا می شود. اگر کاربردهای یخ را بدانبم قطعا در بسیاری از مواقع این کاربرد ها به کمک ما خواهند آمد. در اینجا تنها 10 مورد از کاربردهای یخ برای شما بیان می کنیم. مسلما یخ کاربردهای خیلی بیشتری دارد که اگر شما آنها را می دانید لطفا در قسمت کامنت این آموزش یا در آموزش جداگانه قرار دهید.

قدم 1

جدا کردن آدامس از روی پارچه:
برای اینکار کافیست مقداری یخ داخل ظرفی ریخته و پارچه ای که آدامس چسبیده روی آن بگذارید طوری که قسمت آدامس چسبیده کاملا سرد و یخ شود. پس از 20 تا 30 دقیقه لباس را برداشته و به کمک یک چاقو و یا هرچیز دیگری به آرامی آدامس را از روی پارچه بردارید. فقط دقت کنید که آدامس به اندازه کافی یخ زده باشد و شل نباشد.

قدم 2

برای گرم کردن بعضی غذاها با مایکروویو، مانند برنج. بهتر است یک تکه یخ روی برنج گذاشته و آن را داخل مایکروویو قرار دهید، یخ آب شده و بخار می شود و برنج تازه تر می شود. این کار با ماکارونی هم به خوبی جواب می دهد.

قدم 3

بی حس کردن زبانتان قبل از خوردن داروهای خیلی تلخ هم با یخ امکان دارد. شاید شما یا فرزندتان تحمل داروهای خیلی تلخ و بدمزه را نداشته باشید. گرچه گاهی گرفتن بینی کمک می کند اما این هم روش خوبیست. یک قطعه یخ را داخل دهانتان گذاشته و بمکید، کمی که این کار را ادامه دهید زبانتان بی حس می شود. وقتی اینطور شد بلافاصله دارو را بخورید زیرا زبانتان در این حالت چیزی را نمی تواند مزه کند.

قدم 4

شاید برای خیلی ها پیش آمده باشد که وقتی با موچین می خواهند موهای زائد صورت خود را بردارند احساس درد می کنند. می توانید برای بی حس کردن صورت و کمتر درد کشیدن از یخ استفاده کنید. برای اینکار مقداری یخ داخل یک پارچه کاملا تمیز قرار دهید و روی جایی که می خواهید موها را بردارید بگذارید تا بی حس شود و سپس شروع به برداشتن مو کنید. همچنین می توانید یخ را کنار خودتان قرار دهید که اگر بی حسی تمام شد باز یخ بگذارید. همچنین اگر پوست حساسی دارید و بعد از برداشتن مو ملتهب می شود، روی آن یخ بگذارید.

قدم 5

برای جلوگیری از کبود شدن و یا التیام کبودی بدنتان می توانید از یخ استفاده کنید. درواقع کبودی بدلیل آسیب دیدن مویرگ ها است که خون به زیر پوست پخش می شود. وقتی یخ را روی جای مورد نظر بگذارید مویرگ ها سرد شده و بسته می شوند و جلوی کبودی گرفته می شود. فقط مقداری یخ داخل پارچه یا حوله تمیز ریخته و روی محل آسیب دیده یا کبودی قرار دهید.

قدم 6

اگر خار، تراشه چوب یا چنین چیزی وارد دست شما شد، نیز می توانید از یخ استفاده کنید.

قدم 7

برای پاک کردن چربی سوپ و خورشت از روی میز یا سنگ کابینت می توانید از یخ استفاده کنید. برای اینکار داخل یک ملاقه یخ ریخته و ته ملاقه را بر روی سطح بکشید. این کار باعث می شود چربی ها سر شده و ببندند. با کمک یک دستمال کاغذی چربی های جمع شده را تمیز کنید و به کار خود ادامه دهید.

قدم 8

برای جوش هم یخ خوب است. مخصوصا اگر صورت شما جوش هایی می زند که ملتهب بوده و ورم کرده باشد. مقداری یخ درون پارچه را روی جوش قرار دهید، مخصوصا این روش در التیام و خوب شدن جوش های هورمونی و کیستی کمک می کند. فقط زیاد یخ را روی پوست خود قرار ندهید تا موجب سوختگی پوست نشود.

قدم 9

برای رفع فرورفتگی ها روی فرش یا موکت می توان از یخ استفاده کرد. گاهی گذاشتن اجسام سنگین روی فرش یا موکت باعث می شود در فرش یا موکت فرورفتگی هایی بوجود بیاید. بطور مثال در محل پایه مبل یا صندلی.
برای اینکه آنها را برطرف کنید روی قسمت های فرورفته یخ قرار دهید. اجازه دهید یخ ها آب شده و سپس فرش خشک شود. خواهید دید که به مرور کرک های فرش و موکت به جای اول خود بر می گردند. درضمن برای فرش هایی که کرک زیادی دارند این کار بهتر جواب می دهد.

قدم 10

اگر صورت شما قبل از آرایش در نقاطی قرمز شده است یا منافذ پوستی زیادی دارید، قبل از آرایش کمی یخ درون پارچه یا دستمال کاغذی روی پوست خود بکشید تا قرمزی و منافذ پوست را تا حدودی برطرف کند و سپس آرایش خود را آغاز کنید.

کاربرد های متفاوت یخ

دوسش دارم(1 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۰۳
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام