آموزش تهیه پودینگ ژله ای نارگیل

خلاصه ای درباره ی آموزش

این آموزش طرز تهیه یک ژله چینی از نارگیل است. بسیار مطبوع است مخصوصا وقتی با گل های خشک شده و کم شیرین اسمانتوس همراه باشد. تین گل را از عطاری ها می توان تهیه کرد و در صورتی که موفق به تهیه آن نشدید می توانید از سایر گل ها مثل سرخ استفاده کنید. آموزش های جدید از دسرهای نارگیلی را در ادامه خواهیم گذاشت.

قدم 1

موارد لازم: 200 گرم شیر نارگیل، 50 گرم شیر معمولی، 8 گرم گل خشک شده اسمانتوس، 1 قاشق غذاخوری شکر و 6 ورقه ژلاتین (23 در 7 سانتی متر) ... چند نکته درباره مواد مورد استفاده را در نظر بگیرید. اول اینکه اگر از گل تازه استفاده می کنید شما جدود 24 گرم نیاز دارید. آنها را شسته و اجازه دهید کمی خشک شوند. اینکه توصیه می شود صبر کنید تا خشک شوند، این است که طعم آن خیلی بهتر می شود. دوم اینکه می توانید به جای ورقه ژلاتین از پودر آن نیز استفاده کنید.

قدم 2

طرز تهیه ژله نارگیل: ابتدا ورقه های ژلاتین را در آب خیس کنید. سپس روی یک حرارت ملایم، شیر نارگیل و شیر معمولی را گرم می کنیم. شکر و 3 ورقه ژلاتین را به شیر نارگیل اضافه کنید. هم بزنید تا وقتیکه ژلاتین و شکر کاملا حل شوند. سپس از روی حرارت برداشته و بگذارید کمی سرد شود. سپس در قالب یا ظرفی را که دوست دارید به آن شکل در آید، بریزید.

قدم 3

برای اضافه کردن گل اسمانتوس، ابتدا کمی با آب شستشو دهید تا گرد و غباری نداشته باشند. آنها را روی حرارت ملایم کمی بپزید. شکر و سه ورقه ژلاتین را به آن اضافه کرده و هم بزنید. سپس در همان قالبهای قبل که شیر در آنها سرد شده است بریزید. یا اینکه جدا جدا بگذارید سرد شود و بعدا روی هم بگذارید. این به شما بستگی دارد. اما راحتترین راه این است بگذارید اول شیر سرد شود و سپس مواد بعدی را روی آن بریزید.

آموزش تهیه پودینگ ژله ای نارگیل

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۲۷
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام