آموزش ساخت گلدان با جعبه سی دی

خلاصه ای درباره ی آموزش

در این قسمت با استفاده از جعبه های پلاستیکی سی دی، آموزش ساخت یک گلدان زیبا را خواهیم گذاشت. برای ساختن این گلدان به چسب حرارتی و نوارچسب مسی احتیاج دارید. کار سختی نیست. اما برای ایده گرفتن برای کارهای مشابه، کار جالبیست. 

قدم 1

ابتدا شکل گلدان مورد نظر خود را در نرم افزار اسکچ آپ بکشید و طرحی از آن را به دست آورید. مانند تصویر. سپس قطعات مورد نظر را جدا کرده و طبق سایز مورد نظر خود آنها را روی شیشه ها برش دهید. سعی کنید قطعات را روی کاغذ های A4 پرینت بگیرید و از سایز واقعی آنها نکاهید. تا بعد از پرینت گرفتن بتوانید به راحتی از روی آنها قطعات را برش دهید. در تصاویر میتوانید شکل گلدانها را مشاهده کنید و درصورتی که شماهم تمایل دارید گلدانی با همین هندسه بسازید می توانید از همین فایلها استفاده کنید.

قدم 2

ابتدا کاور شیشه ای را جدا کرده و لبه های آن را از سطح اصلی جدا کنید. سپس طبق عکس آنها را روی یک سطح گذاشته یا بچسبانید و سپس قطعات مورد نظر را برش دهید. کاور های شیشه ای را روی کاغذی که قطعات را روی آن پرینت گرفتید بچسبانید و سپس برش دهید. چسباندن لبه های کاور شیشه ای سی دی کمک می کند موقع استفاده از کاتر برای برش، از روی کاغذ نلغزند و کار را خراب نکنند اما زیاد هم چسب نرنید تا بتوانید به راحتی آن را جدا کنید. برای برش صحیح از یک خط کش کمک بگیرید و بسیار دقت کنید زیرا شیشه ها شکننده هستند.

قدم 3

ادامه تصاویر قدم دوم

قدم 4

در تصاویر مشاهده کردید که گلدان از ده قطعه پایینی و بالایی تشکیل شده است. پس از برش قطعات، باید آنها را به هم بچسبانید. ابتدا قسمت بالایی را با چسب حرارتی بچسبانید. بسیار دقت کنید که مانند تصاویر نشان داده شده آنها را به هم بچسبانید. درواقع می توانید قبل از چسباندن روی یک کاغذ A4 آنها را کنار هم قرار داده و سعی کنید قبل از چسباندن شکل واقعی آن را به دست آورید و سپس بچسبانید.

قدم 5

در اینجا از چسب نواری مسی برای چسباندن به محل هایی که قطعات را با چسب حرارتی به هم چسباندید استفاده می کنید. ما یک نوار چسب 6 میلی متری را برش داده و از نوار های 3 میلی متری برای چسباندن روی مرز قطعات استفاده کردیم. مانند تصاویر.

قدم 6

حال می توانید در قسمت پایینی گلدان هر چیزی که دوست دارید را بکارید. ما در اینجا کاکتوس کاشتیم و از مقداری خاک مخصوص کاکتوس و کمی سنگ تزئینی استفاده کرده ایم. سپس قسمت بالایی گلدان را روی آن قرار داده و با چسب مسی بچسبانید.

آموزش ساخت گلدان با جعبه سی دی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۳۰
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام