راهنمای انتخاب یک درب ضد سرقت خوب

خلاصه ای درباره ی آموزش

میزان امنیت خانه یکی از دغدغه های ما در زمانی است که می خواهیم از خانه خارج شویم. شاید شما هم هر بار این احساس را تجربه کرده باشید. نگرانی از سرقت منزل مسئله ای است که امروز بیش از پیش ذهن ما را به خود مشغول می کند، برای همین من بفکر نوشتن یک مقاله درباره انتخاب یک درب ضد سرقت خوب افتادم.
قبل از تحقیقات من هم مثل شما اطلاع چندانی از درب های ضد سرقت نداشتم و نمی دانستم اصلا تفاوت آن ها در چیست؟ اما در حال حاضر باید بگویم تفاوت این درب ها و میزان امنیت آن ها بسیار بیشتر از چیزی است که فکرش را می کردم!
بنابر این در این مقاله با من همراه باشید تا در زمان انتخاب یک درب ضد سرقت بدانید کدام محصول خوب است و امنیت بیشتری دارد. این مقاله با اطلاعات خوبی که در سایت سام درب موجود بود تهیه شده در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره این محصول اینجا کلیک کنید.

قدم 1

شناخت شبکه بندی فلزی:
شبکه بندی فلزی درون یک درب ضد سرقت بسیار با اهمیت است. داخل این محصول با پروفیل های آهنی تقویت می شود تا سارقین نتوانند با دیلم درب را خم کنند و وارد خانه شوند. پروفیل های آهنی، میله های آهنی مربع شکل و توخالی هستند که برای تقویت ساختار درب، به صورت افقی و عمودی درون درب جوش داده می شوند.
تعداد پروفیل های استفاده شده و اینکه آیا پروفیل ها تنها بصورت افقی درون درب کار شده اند و یا افقی و عمودی کار شده باشند تاثیر مستقیم در میزان افزایش قدرت درب دارد.

قدم 2

شناخت ورقه فلزی:
برای تقویت قدرت درب های ضد سرقت یک ورقه فلزی یکپارچه به عرض و ارتفاع درب، درون درب قرار می گیرد.
فکر کنید دزد ها بخواهند درب را بشکنند. اگر داخل درب یک ورقه فلزی سرتاسری باشد، دیگر امکان شکسته شدن وجود ندارد. زیرا ورقه های فلزی منعطف هستند و اصلا شکسته نمی شوند.
وظیفه دیگر این ورق که درون محصولات خوب قرار دارد این است که قدرت و توان درب را در برابر خم شدگی توسط اهرم و دیلم بیشتر می کند.

قدم 3

پین امنیتی چیست؟
Pin در زبان انگلیسی به معنی سنجاق زدن، میخ و گیره است. حقیقتا این پین ها نیز همین کار را می کنند و درب را به چهار چوب و بطور کلی به ساختار اصلی ساختمان سنجاق می کنند.
در قسمت انتهایی درب 3 یا 4 پین امنیتی که شبیه به میخ بسیار بزرگ و قطور هستند وجود دارد که زمانی که درب بسته می شود این پین ها به داخل چهارچوب وارد می شوند.
از آنجایی که در نصب صحیح اینگونه درب های امنیتی، چهارچوب را با سیمان پر می کنند، این پین ها وارد چهارچوبی می شوند که با سیمان پرشده است و در نهایت درب به کل ساختمان متصل می شود.

قدم 4

کدام قفل خوب است کدام بد؟
در بین قفل های درب ضد سرقت آنطور که فروشگاه سام درب توضیح داده است. بیشترین امنیت را قفل های گاوصندوقی ساخت شرکت کاله کلید می توانند برای شما به ارمغان بیاورند. چرا که این قفل ها دارای مغزی نیستند و دزد ها نمی توانند با شکستن قفل و تعویض مغزی وارد خانه شوند. همچنین این قفل ها دارای یک رویه فولادی ضخیم هستند که از شکسته شدن بدنه آن ها جلوگیری می کنند.
همچنین قفل های آژیر دار Desi نیز به دلیل تولید صدای بلند آژیر می توانند گزینه خیلی بهتری نسبت به قفل های معمولی باشند. اما اگر در طبقه خود همسایه ای ندارید که صدا را بشنود بهتر است از قفل گاوصندوقی استفاده کنید.

قدم 5

امکانات اضافه درب های ضد سرقت خوب:
درب های ضد سرقت خوب دارای عایق داخلی هستند، این عایق ها باعث می شوند تا صدای داخل خانه به بیرون نرود و همچنین انرژی نیز به هدر نرود. حالا اگر عایق از پشم سنگ باشد بهتر است البته که یونولیت هم عایق خوبی است.
محصولات با کیفیت حتما قفل شب بند دارند. این قفل ها برای این است که از داخل درب را بدون کلید قفل کنید و البته زمانی که از خانه بیرون میروید، درب شما دارای دو قفل باشد.
چشمی هم یک امکان ساده است ولی کاربردی است که اکثر این محصولات دارای آن هستند.
قفل پستچی نیز امکان دیگری است که می تواند امنیت را بیشتر کند. قفل پستچی اینطور کار می کند که زمانی که شما داخل خانه هستید و پستچی می خواهد به شما بسته ای بدهد، این قفل باعث می شود تا درب تنها کمی در اندازه یک بسته کوچک باز شود و بیشتر باز نشود.
منبع:
https://samdarb.com/

راهنمای انتخاب یک درب ضد سرقت خوب

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۰۰/۰۴/۱۵
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام