گوشواره با پوست تخم مرغ

خلاصه ای درباره ی آموزش

آموزشی برای شما گذاشتم که یکی از خواص پوست تخم مرغ را به شما نشان میدهد و به خواص بیشمار تخم مرغ اضافه می کند. 

قدم 1

وسایل مورد نیاز
پوست تخم مرغ، پایه چوبی/ مقوا و یا سطح چوبی صاف به عنوان پایه کار، کاغذ تزئینی، رنگ خوراکی یا آب رنگ، قلاب جواهر، مداد، قلمو، انبر دست، قیچی

قدم 2

برای اینکه بقایای تخم مرغ از داخل پوسته خارج شود باید برای مدتی پوسته ها را درون آب قرار دهید. می توانید خیلی آرام در صورت نیاز با انگشت خود داخل پوست را تمیز کنید. اگر داخل پوست تخم مرغ بخوبی تمیز نیاشد موقع زدن چسب و چسباندن آنها، به راحتی جدا می شود.

قدم 3

ابتدا طبق تصویر پایه چوبی گوشواره را با چسب بپوشانید و یک تکه پوست تخم مرغ را روی آن بچسبانید. پس از آن با فشار انگشت پوسته را روی پایه بشکنید و مثل موزایک آن را پخش کنید. اجازه دهید بین قطعات کوچکتر پوست تخم مرغ کمی فاصله وجود داشته باشد. در صورت تمایل می توانید ابتدا یک طرح دیگر را روی پایه گوشواره بچسبانید یا بکشید و سپس پوست تخم مرغ را قرار دهید تا طرح پشت آنها متفاوت باشد. سعی کنید پوست را همه جای سطح تا لبه ها به خوبی بچسبانید. توجه داشته باشید که پایه چوبی باید روزنه جهت قرار دادن قلاب در آن را داشته باشد.

قدم 4

پس از چسباندن پوست تخم مرغ، به کمک یک سوهان ناخن، لبه های گوشواره را کمی سوهان بکشید تا پوسته های بیرون زده شده کاملا با لبه پایه یکدست شوند. این کار را آرام انجام دهید تا پوست تخم مرغ ها جدا نشوند.

قدم 5

پس از خشک شدن چسب، نوبت به رنگ کردن سطح موزاییکی ساخته شده با پوست تخم مرغ می کنیم. به کمک یه قلمو و رنگهایی که در بالا قید شد، شروع به رنگ آمیزی می کنید. می توانید از رنگهای متنوع و به همراه سایه استفاده کنید. و اجازه دهید تا رنگ خشک شود.

قدم 6

می توانید در سمت دیگر گوشواره نیز همین کار را انجام دهید و یا به کمک یک پارچه یا کاغذ طرح دار آن را متفاوت درست کنید. در تصویر روش انجام کار به وضوح مشخص است.

قدم 7

در نهایت قلاب های گوشواره را به گوشواره آماده شده اضافه کنید.

گوشواره با پوست تخم مرغ

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۲/۳۰
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام


fatemeh

خوشحالم دوست داشتید. بله...دقیقا همینطوره

admin

متشکرم
کار جالب بود
مثل کاشی شکسته میمونه میشه کارای جالبی باهاش انجام داد :)