آموزش ساخت بند ساعت لی

خلاصه ای درباره ی آموزش

مسلما در این سایت و سایتهای زیاد دیگری، کارهای خیلی خوب و جالبی از چرم گذاشته شده است. اما موضوع این است که کسی مثل من که کار با چرم را (که ابزار خاصی هم می خواهد) بلد نیست باید سفارش دهد. ممکن است برایم کمی گرانتر تمام شود. در ضمن وقت زیادی هم برای یادگیری کار با چرم ندارم. من خودم ساعت خیلی دوست دارم و دوست دارم متنوع باشد. بنابراین سعی کردم براساس آموزشهای چرم، با وسیله دیگری برای خودم بند ساعت درست کنم. این آموزش ساخت بند ساعت لی خیلی راحت است و به راحتی هم قابل انجام است. و واقعا هم انجام آن با خودتان است. وسایلی هم که نیاز دارد ساده است و در اطراف شما پیدا می شود. اما نمیخواهم شما را محدود کنم، شما با خلاقیت و سلیقه خودتان هر پارچه ای که دوست دارید انتخاب کنید. اگر دوست داشتید شما هم آموزش ساخت بند ساعت خود را قرار دهید و یا اگر این بند ساعت را با کمی تفاوت ساختید حتما عکس آن را بگذارید.

قدم 1

وسایل مورد نیاز: شلوار لی کهنه، قیچی تیز، چسب (چسب لاستیک مانند حتی از چسب پارچه هم بهتر جواب می دهد)، ماژیک برای علامت زدن، کاغذ، سوزن و نخ ( دوختن بند کاملا اختیاری است اما من پیشنهادم این است انجام دهید زیرا کار را زیباتر می کند)، پرگار، گیره و پیم ساعت (که از قبل شاید داشته باشید)، و ساعت

قدم 2

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک طرح از کاری که می خواهید انجام دهید را روی کاغذ بکشید. مانند عکس. طرح شما باید براساس اندازه های ساعت و مچ دست شما باشد. اول اندازه گیری کنیدو بعد براساس آن طرح را بکشید. اگر بندقدیمی دارید که به دست شما می خورد از روی آن هم می توانید اندازه گیری کنید. خب پس از کشیدن طرح روی کاغذ، آن را جدا کرده و روی قسمت پشتی شلوار جین قرار بدهید. قالب کاغذی را بیرون نیندازید، ممکن است دوباره به آن احتیاج داشته باشید.

قدم 3

در آموزش های مربوط به دستبند چرمی برای ساعت، پس از قرار دادن لایه های چرم آنها را می دوزند تا کاملا به هم بچسبند. اما در اینجا لازم نیست چون پارچه به هم با چسب، چسبیده می شود. اما همانطور که گفتم دوخت کار آن را زیباتر می کند، و مهمتر از همه این است که قبلا از اینکه سه لایه را روی هم بگذرایم می دوزیم. زیرا دوختن یک لایه راحتتر از سه لایه است. ما هم فقط برای زیبایی می خواهیم، پس اطراف تک لایه مربوط به روی دستبند را به تنهایی بدوزید. برای اینکه دوخت اطراف کاملا یکدست و روی خط باشد، طبق تصویر در پشت شلوار با ماژیک خط را بکشید و شروع به دوختن کنید. خب حالا پارچه های اضافی اطراف طرح را نیز ببرید.

قدم 4

چقدر تصویر و عکس خوب است. در عکس هایی که قرار داده شده است، شما نحوه چسباندن پارچه ها روی یکدیگر را مشاهده می کنید. ابتدا چسب زده و یک طرف پارچه را از اطراف روی قسمت وسط می چسبانید. به اندازه چسب زده و پس از گذاشتن پارچه خوب فشار دهید. با نظم و دقت کار کنید. سپس پیم ساعت را طبق عکس در جای خود گذاشته و لبه بالایی را بچسبانید. در نهایت تکه پارچه سمت دیگر را چسب زده و به وسط بچسبانید.

قدم 5

پس از چسباندن پارچه و خشک شدن چسب، حال با قیچی ظریف و تیز شروع به بریدن پارچه های اضافی کنید. سپس لبه بند را باز چسب مایع برنید تا لبه را چسب پر کند. این به این دلیل است که به مرور زمان چیزی وارد لبه ها نشود و پارچه ها از هم باز نشوند. خب بند ساعت آماده است.

قدم 6

در اینجا می توانید کمی خلاقیت نشان دهید. مثلا مثل این قسمت لیبل یا مارک شلوار خود را جدا کرده و گوشه ساعت بچسبانید. در اینجا بعد از چسباندن گوشه کار نیز مارک قرار گرفته است. اما توصیه من به شما این است که مارک را در مرحله چهارم و قبل از چسباندن کل پارچه در جای خود قرار دهید و سپس بچسبانید. بهتر است و محکمتر قرار می گیرد.

قدم 7

راستش در اینجا از یک وسیله دانشجویی برای سوراخ کردن بند ساعت استفاده شده است. با استفاده از نوک تیز پرگار، در جاهای مشخص روی بند سوراخ ایجاد شده است. در تصویر میبینید. اما شما می توانید از هر وسیله ای که از نظر خودتان مناسب است استفاده کنید. فقط خیلی مراقب باشید که درست و در جای مشخص خود سوراخ کنید. زیرا یک سوراخ اشتباه برابر است با هدر رفتن کل زحمات شما.

قدم 8

حال نوبت با درست کردن بند دیگر ساعت می رسد. کاملا شبیه قدم سوم و چهارم است با این تفاوت که الگوی کار متفاوت است. در تصاویر کار را مشاهده می کنید.

قدم 9

حالا موقع ساخت نگهدارنده بند ساعت است. در اینجا از مارک بزرگ پشت شلوار استفاده کرده ایم. البته می توانید از خود پارچه هم استفاده کنیدو اما به نظرم این خیلی جالب تر است. در اندازه لازم برش دهید و یک دوخت ریز پشت آن زده و دو طرف را به هم بدوزید. و داخل بند ساعت بگذارید.

قدم 10

خب حالا در این مرحله تمامی اشیاء و قطعات مثل گیره وپیم را وارد بند ساعت کنید. کار شما آماده است. می بینید کار متفاوت و ساده ای است. کافیست کمی وقت بگذارید و کار متفاوتی را برای خود یا دوستانتان انجام دهید.می بینید ساخت بند ساعت لی خیلی هم دشوار نیست.

آموزش ساخت بند ساعت لی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۱۳
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام