توصیه های مفید برای تابستان

خلاصه ای درباره ی آموزش

تابستان فصل خاصی است. فصلی که مدارس تعطیل هستند، بسیاری از کارها روند کندتری پیدا می کنند و خلاصه اوقات بیشتری برای با هم بودن و انجام کارهایی که در سایر روزهای سال، فرصت انجام آنها نیست، وجود دارد. از طرفی فصلی بسیار گرم است. گرمای زیاد روی هورمون ها تاثیرگذار است، بنابراین باید فعالیتهایی داشته باشیم که مفید باشند. یا با یک تغذیه سالم سعی کنیم این اثرات منفی را کاهش دهیم. (healthy.net)

قدم 1

خنک و مرطوب باشید. حداقل بین 2 تا 4 لیوان آب بنوشید و حتی بیشتر، و درصورتی که برای انجام کارهای روزانه یا ورزش نیز به بیرون از خانه می روید تقریبا همین مقدار مشابه را باید مصرف کنید. برای همین با خود آب ببرید و در یک بطری شیشه یا پلاستیک فشرده نگه داری کنید. ( سعی کنید بیشتر از پلاستیک های پلی کربنات استفاده کنید زیرا با تبات تر است یا از بطری شیشه ای استفاده کنید). بیشتر مردم به دو تا سه لیتر مایعات در روز نیاز دارند و در فصل های گرمتر و یا هنگام ورزش و عرق کردن این مقدار بیشتر هم هست.

قدم 2

درحالیکه از خورشید و گردش لذت می برید برای اینکه بیش از اندازه در معرض اشعه خورشید و حتی گرمازدگی قرار نگیرید از کلاه و کرم های ضد آفتاب طبیعی بدون مواد شیمیایی زیاد استفاده کنید. اگر می توانید با خود ژل آلوٍورا داشته باشید تا اگر بیش از حد در معرض آفتاب بودید از آن استفاده کنید همچنین خوب است گیاه آن را نیز در منزل برای انواع سوختگی پوست، داشته باشید. ژل خنک کننده و شفابخشی که داخل آن است تسکین دهنده آفتاب سوختگی است. کار آن عالی است.

قدم 3

یک فعالیت ورزشی را شروع کنید و اگر ورزشکار هستید به آن ادامه دهید. بطور مثال ورزشی مانند ایروبیک برای داشتن قلب سالم و قوی بسیار مفید است. اما درصورتی که شما تنها در باشگاه ورزش می کنید، توصیه ما این است که فعالیت های دیگری همچون پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا یا تنیس را نیز کنار باشگاه رفتن داشته باشید. انجام این فعالیت ها نیز در هم راستا نگه داشتن ذهن و بدن شما بسیار کمک می کند.

قدم 4

از فضایل طبیعت، همچون میوه های تازه فصلی و سبزیجات و تا جای امکان ارگانیک استفاده کنید. مصرف غذاهای خنک و سبک، میوه های تازه، آب سبزیجات، سالاد و آب زیاد بدن شما را تازه و آماده نگه می دارد مخصوصا برای فعالیت های تابستانه. در وعده های غذایی روزانه خود انواع پروتئین ها را در نظر بگیرید. تعدادی از پروتئین ها در برخی مواد غذایی احتیاجی به پخته شدن هم ندارد. بسیاری از میوه های مکمل و سبزیجات مانند آجیل، جوانه گندم، محصولات سویا، ماست، کفیر، پنیر و ماهی و مرغ نیز بسیار مفید هستند.

قدم 5

یک زمان های خاصی در تابستان را، چون وقت آزاد بیشتری وجود دارد، به خانواده، فرزندان و دوستان خود اختصاص دهید و اوقات خوبی را با آنها سپری کنید. درصورتی که توان آن را دارید برنامه یک سفر تفریحی را بریزید. اگر امکان آن وجود ندارد بک یا دو روز برای گردش به طبیعت بروید، چادر بزنید، اگر کنار رودخانه هستید از آن استفاده کنید (البته نه برای زباله ریختن) و از آن روز نهایت لذت را ببرید. درواقع آشتی با طبیعت و زمین برای سرشت و تازه شدن ذهن و روح انسان بسیار لازم است و شما را برای یک دوره طولانی سرحال نگه می دارد.

قدم 6

ریلکس کنید و نفس عمیق بکشید. شما سخت کار می کنید. در فصل تابستان روند کارها کمی کند می شود و تابش زیاد و جذب بیشتر نور خورشید، هورمون ها را تحریک می کند و بر پیام رسانی انها تاثیر می گذارد. در منزل موبایل خود را کنار بگذارید یا برای یک هفته تلویزیون را کلا خاموش کنید. در بسیاری از کشورهای اروپایی، اکثر مردم یک ماه خاموشی در تابستان دارند.

قدم 7

چای بنوشید. از گل های معطر و یا دم نوش های مختلف استفاده کنید. یا شربت گل استفاده کنید. گیاهانی همچون نعناع، بابونه، پنیرک، تخم شربتی و غیره به همراه آب لیمو بسیار انتخاب های خوبی برای تابستان هستند. از هر گل یا گیاهی برای دم نوش یا شربت استفاده می کنید قبل از آن مطمئن شوید که بی خطر و مفید هستند. درواقع باید از خواص دارویی و درمانی گیاهان آگاه باشید و سپس از آنها استفاده کنید. مثل دم کرده یا شربت بهار نارنج که آرام بخش است، یا نعناع و لیمو که خنک کننده هستند.

قدم 8

مکمل های غذایی انرژی خیلی خوبی به شما می دهند و برای فعالیت هایی که در تابستان انجام می دهید بسیار مفید هستند. ویتامین های ب کمپلکس برای فرونشاندن استرس و نگهداری انرژی سلول ها بسیار مفید است. ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها بدن شما را از استرس، مسمومیت های شیمیایی و مواد بیوشیمی ناشی از ورزش، محافظت می کنند. همچنین جینسینگ نیز بسیار انرژی بخش است و استرس را از شما دور می کند. همچنین ریشه شیرین بیان برای توازن انرژی و هضم غذا و توت هم برای قلب بسیار مفید است.

قدم 9

تابستان بهترین موقعیت برای انجام و دنبال کردن بسیاری از علاقمندی های شماست. مطالعه، یادگیری، جستجوی بیشتر در کتابها و اینترنت، استراحت و ورزش و غیره است. ذهن شما آرام است که آن را به سمت علاقمندی هایتان هدایت کنید.

قدم 10

اگر بخواهم خلاصه ای کلی از تمام مراحل فوق بگویم این است که به واقع خود را در معرض تجربیات طبیعت قرار دهید. حتی اگر شده پارک بروید. ممکن است در یک پارک هم شما ریلکس شوید. اجازه دهید طبیعت اطرافتان بیشتر به شما نزدیک شود. اگر به سفر می روید شرایطی را برای خود و خانوادتان ایجاد کنید که در طبیعت باشید حتی اگر زنبوری شما را گزید یا کمی آسیب دیدید. مهم نیست، با طبیعت آشتی کنید. پیاده روی یا کوهنوردی کنید. به دیدن ناشناخته ها بروید، در سایه ای بنشینید و آبی بنوشید. معنای متفاوت زندگی را ببینید و درک کنید.

توصیه های مفید برای تابستان

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۱۱
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام