درمان بوی بدن

خلاصه ای درباره ی آموزش

بوی بد بدن علت های مختلفی دارد. بررسی علت ها میتواند به درمان بوی بدن کمک کند. اما راهکارهای کلی نیز برای درمان وجود دارد که میتواند به شما کمک کند. در این مقاله به نکات کلیدی که میتواند تاثیرگذار باشد، اشاره شده است. همین راهکارهای ساده اگر اجرا شود، میتواند نتیجه بخش باشد. 

قدم 1

روزانه با آب گرم بشویید: دست کم یک بار در روز دوش بگیرید. حواستان باشد که آب گرم به کشتن باکتری های روی پوست کمک بیشتری می کند. اگر هوا به شدت گرم است، دفعات بیشتری در روز به حمام بروید.

قدم 2

لباس ها: الیاف طبیعی به پوست شما اجازه نفس کشیدن می دهد که خود باعث تبخیر عرق می شود. الیاف طبیعی یعنی پشم، پنبه یا ابریشم.

قدم 3

از خوردن غذاهای ادویه دار خودداری کنید: ادویه کاری و دیگر غذاهای ادویه دار می توانند بوی عرق را تند تر کنند. برخی متخصصان معتقدند که رژیم های وابسته به گوشت قرمز نیز در افزایش سریع تر بوی بدن تاثیر به سزایی دارند.

قدم 4

آومینیوم کلراید: این ماده ترکیب اصلی موجود در دئودورانت هاست. اگر بدنتان به درمان های گفته شده در بالا پاسخی نشان نداد، با پزشک خود مشورت کنید و محصولی حاوی آلومینیوم کلراید تهیه کنید.

قدم 5

بوتولینوم توکسین: این سمی ترین ماده بیولوژیکی شناخته شده است. با این حال، دز خیلی اندک و کنترل شده آن امروزه در حوزه های مختلف پزشکی به کار گرفته می شود. درمان جدیدی برای عرق شدید زیر بغل از این ماده موجود می باشد. توکسین باعث بسته شدن سیگنال هایی از مغز می شود که به غدد تعریق فرستاده می شوند. در نتیجه، عرق کردن در آن ناحیه به حداقل می رسد. یک بار درمان می تواند دو تا هشت ماه موثر باشد.

قدم 6

عمل جراحی: هنگامی که درمان خانگی و پزشکی برای بوی بدن موثر واقع نشد، پزشک می تواند یک عمل جراحی به نام "جراحی سمپاتکتومی توراسیک" اعمال کند که عصب کنترل کننده تعریق زیر پوست زیر بغل را از بین می برد.
این عمل آخرین کار ممکن است زیرا ریسک نابودی دیگر اعصاب آن ناحیه را نیز بالا می برد. همچنین ممکن است تعریق در نواحی دیگر بدن بالا برود.

درمان بوی بدن

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۹/۰۱/۱۴
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام