آموزش دوخت لباس جنگ ستارگان بخش اول

خلاصه ای درباره ی آموزش

مدتها است در مهد کودک ها و پیش دبستانی های ایران هر از گاهی جشنی برای بچه ها برپا می شود و در آن جشن بچه ها می توانند لباس قهرمان هایی که دوست دارند را بپوشند. غیر از آن به دلیل همه گیر شدن فیلم های کارتونی نیز بچه ها خودشان علاقه به پوشیدن لباس قهرمانهای خود را دارند.من در یکی از سایت های خارجی آموزش دوخت لباس جنگ ستارگان را مشاهده کردم و فکر کردم بد نباشد آموزش آن را برای شما ترجمه کنم تا شما هم اگر دوست دارید آن را برای فرزند خود بدوزید. تنها با یک سری وسایل ارزان و جانبی و روشی خیلی ساده می توانید این لباس را تهیه کنید.

قدم 1

خب من هم مثل کسی که اول این دستورالعمل را گذاشته به کشوها و کمد خانه ام یورش بردم و سعی کردم هرپارچه اضافی که دارم بردارم. من به دلیل اینکه اکثرا این جورچیزها را در منزل نگه میدارم به راحتی یک سری پارچه پیدا کردم. اما شما می توانید از پارچه هایی که دیگران دارند و استفاده نمی کنند هم استفاده کنید. برخی موارد لازم برای این کار عبارتند از: یک عدد وانزی یا پیژامه کودکان (لباس و شلوار سرهم)، یک جفت پارچه کوچک خاکستری رنگ برای شلوار، مقداری چرم قدیمی به هرحال لازم نیست اصل باشد مثلا از چمدان های قدیمی باشد، پارچه قهوه ای راه راه برای کیف، پارچه پنبه ای با رنگ طبیعی برای پارچه هایی که روی دوش قرار می گیرد، پارچه خز دار و کفش ورزشی قدیمی برای چکمه، یک قطعه چوب با اندازه مناسب برای شمشیر و ریموت دستی، چرخ خیاطی، چسب حرارتی.
بدلیل تعداد بالای قدم های آموزش این آموزش در دو بخش 1 و 2 ارایه شده است.

قدم 2

رنگ طبیعی پارچه پنبه ای که برای دوش و بازوها استفاده کرده ام تا حدودی به خاکستری میزند. اما می توان از تکنیک های مختلف برای رنگ کردن پارچه نیز استفاده کرد. برای این کار دو متر مربع پارچه جدا کنید و روش زیر را به کار ببرید:
ابتدا پارچه را در آب داغ بشویید تا کمی شل شود. 3 قاشق غذاخوری رنگ خاکستری مخصوص پارچه را درون دو گالون آب بسیار داغ در حال جوش بریزید. خب حالا پارچه را به مدت 5 دقیقه درون آب و رنگ بچرخانید و سپس با آب سرد بشویید به طوری که رنگ مانده روی پارچه شسته شود. برای رنگ قهوه ای نیز 2 فنجان قهوه را درون همان دو گالون آب درحال جوش بریزید و آن یکی پارچه را درون آن قرار داده به مدت 5 دقیقه بچرخانید و با آب سرد بشویید. خشک کنید و اتو کنید.

قدم 3

برای اینکه پارچه روی دوش حالت چروک عمودی داشته باشه شاید فکر کنید می شود روی دوش چروکش کرد، اما مرتب باز می شود و اذیت میکند. همانطور که در تصاویر می بینید باید این قسمتهای تا خورده را دوخت تا حالت چروک را حفظ کند.

قدم 4

خب حالا نوبت به لباس می رسد. می توانید وانیزی که گفتیم را از قسمت پایینی جدا کنید(به نظر می آید تی شرت هم مناسب باشد) . برای رنگ کردن این تی شرت به رنگ خاکستری نیز می توانید از روش قبل برای رنگ آمیزی استفاده کنید. (البته در صورتی که این پارچه ها و لباس را به رنگ خاکستری دارید احتیاجی به رنگ آمیزی نیست).

قدم 5

برای شلوار هم دو عدد از شلوارهای قدیمی که رنگ خاکستری داشت استفاده شده و در تصاویر کاملا واضح است که چطور نوارهای پایینی برای بستن دور پا به آن دوخته می شود.

قدم 6

ادامه عکس های کار بر روی شلوار را در این قدم قرار دادم

قدم 7

خب در اینجا مدلی از کیف را قرار داده که دوخته شده است. اما شما هم مثل من می توانید از کیف آماده در بازار یا کیف های قدیمی با همین مدل استفاده کنید.

قدم 8

ادامه مراحل دوخت کیف را مشاهده می کنید

قدم 9

برای کمربند هم می بینید که از چرم قدیمی و غیراصل استفاده شده است. که به کمک چسب و سوزن و نخ کلفت تکمیل شده است.

قدم 10

برای دستبند هم می توانید از یک دستبند چرمی ساده استفاده کنید یا مانند تصاویر خودتان دستبند را درست کنید.
بدلیل تعداد بالای قدم های آموزش این آموزش در دو بخش 1 و 2 ارایه شده است لطفا برای دنبال کردن ادامه آموزش بخش دوم را مشاهده کنید
با تشکر

آموزش دوخت لباس جنگ ستارگان بخش اول

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۲۶
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام