آموزش ساخت کلبه چوبی با کاغذ

خلاصه ای درباره ی آموزش

ساخت کاردستی با کمترین امکانات در خانه می تواند ساعت ها کودکان و حتی بزرگترها را سرگرم کند. کودکی من در خانه ای نسبتا قدیمی با یک زیرزمین بزرگ گذشت. تمام بعدازظهرها وقتی همه خواب بودند من به زیرزمین خانه که سرزمین جادویی ام بود می رفتم و انواع کاردستی ها را برای زندگی در دنیای اسرارآمیزم درست می کردم. اگر دوست دارید دنیای مینیاتوری زیبایی با امکانات محدود برای خود بسازید همراه من باشید!

مواد مورد نیاز:
• کاغذ
• چسب حرارتی
• چسب نواری
• قیچی
• خودکار یا مداد معمولی و یک مداد نتراشیده
• خط کش
• 2 عدد خلال دندان
• اسپری نقاشی به رنگ های خاکستری و قهوه ای

قدم 1

سایز چوب های کلبه را انتخاب کنید.
اول باید سایز چوب های کلبه را مشخص کنید. کاغذها را به مستطیل های 17 در 5 تقسیم و سپس قیچی کنید. سایز کاغذها بسته به سلیقه شما متفاوت است. من این سایز را انتخاب کردم.

قدم 2

درست کردن چوب های کلبه
برای لوله کردن کاغذها شما باید از یک مداد نتراشیده استفاده کنید. کاغذهای مستطیلی را دور مداد بپیچید و با چسب نواری آن را بچسبانید. به تصاویر لوله کردن کاغذها دقت کنید.

قدم 3

ایجاد برش در کاغذهای لوله شده.
انتهای لوله ها را از هر طرف یک سانتی متر علامت بزنید و اندازه قطر لوله شکاف ایجاد کنید. دقت کنید که قرار است لوله ها در این شکاف ها جای بگیرند. به تصاویر خوب دقت کنید.

قدم 4

ساختن کلبه:
ساخت کلبه را با گذاشتن چوب اول و دوم و قرار دادن چوب سوم در بین آنها ( از طریق شکاف ها) شروع کنید. برای ساختن درب کلبه، کاغذهای لوله شده را به سه قسمت تقسیم کنید، قسمت میانی را کاملا ببرید و طبق تصویر، لوله های کاغذی را به صورت عمودی مابین آنها بچسبانید. عملیات چسباندن لوله ها را طبق آنچه که در تصویر می بینید ادامه دهید و حواستان باشد که قسمت های شکاف خورده به سمت پایین باشند.

قدم 5

درست کردن در و پنجره
یک پنجره بسازید. سایز پنجره می تواند 5 در 5 باشد و طوری قرار گرفته باشد که دوتا لوله کاغذی تا سقف فاصله داشته باشد.

قدم 6

درست کردن سقف
ارتفاع کلبه 8 لوله کاغذی افقی چیده شده روی هم است. وقتی آخرین لوله را هم چسباندید، نوبت سقف است. درقسمت بالای در، لوله ها را کوتاه و کوتاه تر کنید ( طبق تصویر) تا بتوانید شیروانی درست کنید. روس سقف کلبه به صورت افقی لوله هایی بچسبانید تا تکیه گاه شیروانی باشند.

قدم 7

تمام کردن سقف
یکی از لوله ها را به عنوان تکیه گاه در وسط بگذارید و و 21 لوله به صورت مورب در دو طرف آن بچسبانید ( به تصویر نگاه کنید.)

قدم 8

تمام کردن در و پنجره
از دو لوله کاغذی به طول 5 سانتی متر استفاده کنید و در جای خالی پنجره به صورت عمود بچسبانید. سپس دو خلال دندان به شکل عمود بر هم به عنوان چهارچوب پنجره در وسط بچسبانید.

قدم 9

ساختن در
در کلبه را به ارتفاع شش لوله افقی اندازه بگیرید. از دو لوله کاغذی به عنوان چارچوب در و از سه لوله دیگر به عنوان خود در استفاده کنید.

قدم 10

ساخت دودکش و در نهایت رنگ کردن با اسپری
لوله های 2.5 سانتی متری و 5 سانتی متری آماده کنید. آنها را به شکل لوله های بخاری به هم وصل کنید. سپس لوله بخاری های آماده شده را روی هم بچینید و در پشت کلبه به دیواره آن بچسبانید. دقت کنید یکی از آنها بالای سقف دیده شود.
حال کلبه خود را با اسپری، رنگ کنید و از آن لذت ببرید.

آموزش ساخت کلبه چوبی با کاغذ

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۰۰/۰۴/۱۲
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام