آموزش ساخت اسب عروسکی با مقوا

خلاصه ای درباره ی آموزش

چه چیزی بهتر از ساختن یک اسباب بازی برای کودک از مواد قابل بازیافت است که هم از نظر کاربردی و هم از نظر زیبایی شناختی خوشایند است؟
در دورانی که وقت بیشتری را در منزل به سر می برید، گذراندن زمان مفید و سرگرم کننده با بچه ها می تواند بسیار مفید باشد و بار روانی ماندن در منزل را کاهش دهد. (مانند دوران قرنطینه کرونا)
در ین آموزش به شما یاد می دهیم چطور با همراه فرزندتان یک اسب اسباب بازی کاربردی بسازید و لذت ببرید.

قدم 1

طراحی شکل و برش:

ابتدا طرح مورد نظر خود را با سادگی هرچه تمام تر بکشید. در اینجا ما یک اسب را درنظر داریم. باید ابعاد اسبی که می خواهید تهیه کنید را به درستی اندازه گیری کنید.
طرح آن را روی قسمتی از یک مقوا پیاده کنید. همچنین برای اینکه جزئیات طرح روشن تر و حرفه ای تر باشد در یک نرم افزار طراحی مانند illustrator یا فتوشاپ نیز آن را پیاده کنید.
برای سادگی کار ما طرح اسب را آماده کرده ایم و به همراه ابعاد در مراحل مختلف قرار می دهیم تا طبق آنها پیش روید.
باید تاکید کنیم که شما می توانید خود را محدود نکنید. می توانید از تخت سه لا استفاده کنید.
یا می توانید مقوا یا تخت سه لا را برش لیزری دهید یا اینکه به کمک یک اره مویی یا چاقوی موکت بری خیلی تیز تخت سه لا و مقوا را برش دهید. درواقع از وسایلی که دم دست دارید استفاده کنید.
در تصاویز می بینید که در چهار نقطه سوراخ هایی تعبیه شده اند، اینها

قدم 2

برش مقواها و ضخامت:

اینکه چه ضخامتی برای اسب در نظر می گیرید کاملا دلخواه است. البته باید یک اسباب بازی محکم بسازید که قابل استفاده باشد. به همین دلیل در اینجا از 57 مقوا با ضخامت 0.5 سانتی متر استفاده کرده ایم.
شما می توانید آن را ضخیم تر یا برعکس نازکتر بسازید. در اینجا این اسب برای یک کودک یک سال و نیم درست شده است تا بتواند به راحتی سوار شود و مقواها نیز تحمل وزن را داشته باشند.

قدم 3

چسباندن مقواها:

به این منظور سعی کنید از یک چسب بسیار قوی استفاده کنید. چسب چوب یا هر چسب دیگری که مطمئن هستید برای چسباندن مقواها مناسب است. می توانید موقع خرید از فروشنده اطلاعات کامل را بگیرید.
در تصویر نحوه پخش کردن چسب را مشاهده می کنید. همچنین در گذاشتن قطعات روی هم بسیار دقت کنید تا سوراخ ها کاملا روی هم قرار گیرند.

قدم 4

وقتی چسب خشک شد با نشستن روی اسب امتحان کنید که آیا محکم است و به خوبی قطعات چسبیده اند یا خیر.

قدم 5

وارد کردن میله های چوبی:

طبق تصویر، میله های چوبی را به کمک یک وسیله وارد سوراخ ها کرده و اضافه های آن را ببرید.

آموزش ساخت اسب عروسکی با مقوا

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۹/۰۱/۲۸
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام