تخته اسکیت

خلاصه ای درباره ی آموزش

در این آموزش به شما نشان می دهیم چگونه می توانید برای خودتان یک تخته اسکیت بسازید

قدم 1

تخته 1/8 اینچ از چوب درخت غوشه (Baltic birch) یا تخته سه لا، چسب چوب، اره دستی، اره مویی، دریل برای سوراخ کردن و پانچ کردن، پر کنند چوب، کاغذ سنباده، رنگ چوب، برس رنگ، چرخ و سخت افزارهای مربوطه

قدم 2

بوسیله اره دستی، در جهت خطوط تخته سه لا به اندازه 11 اینچ برش دهید. اگر در جهت اشتباه برش دهید این امکان وجود دارد که به مرور زمان بر اثر فشار وزن بشکند. البته در نهایت تخته 10 اینچ است اما ابتدا 11 یا 12 اینچ برش داده می شود تا پس از برش وشکل دهی به اطراف آن زیاد کوچک نشود.

قدم 3

ابتدا تخته ها را به یکدیگر با چسب چوب بچسبانید. روی یک طرف تخته ای چسب چوب ریخته و به کمک یک تکه مقوا آن را پخش کنید و سپس قطعه بعدی را بچسبانید. در اینجا از با چسباندن تخته های 1/8 اینچی، تخته ای با ضخامت 1/2 اینچ به دست می آورید(چسباندن چهار تخته). این نوع چوب چسب زیادی را مصرف می کند بنابراین به اندازه کافی و با سخاوت چسب بزنید.

قدم 4

حال نوبت اعمال فشار کافی برای چسباندن تخته ها است تا هیچ هوایی بین تخته ها باقی نماند. در اینجا از دو روش استفاده شده است. در روش اول پس از چسب زدن با اتومبیل روی آن رفته و اجازه دهید روی آن بماند برای مدتی تا چسب خشک شود. در اینجا تخته ها را روی چند تخته چوب محکم دیگر قرار گرفته و قبل از فشار اتومبیل از کلمپ برای به هم فشردن چوبها استفاده کنید. این روش برای وقتی مناسب است که بخواهید یک تقعر یا انحنا در تخته اسکیت ایجاد کنید.روش دوم بدون ایجاد تقعر است. در اینجا برای اینکه تخته کاملا صاف باشد از فشار آجر یا سنگ استفاده کنید همانطور که در عکس مشاهده می کنید.ذهر چه فشار بیشتر باشد چسب بیشتر از اطراف چوبها به بیرون درز پیدا می کند.

قدم 5

حال نوبت طرح دلخواهتان است. شما می توانید طرح دلخواه خود را در نرم افزار بکشید، پرینت بگیرید و روی چوب پیاده کنید و یا مستقیما روی چوب بکشید. این کاملا به سلیقه شما بر می گردد.

قدم 6

به کمک اره مویی و دریل شروع به درآوردن طرح مورد نظرتان روی چوب کنید. سعی کنید با دقت از اره مویی استفاده کنید و جای پیچ ها را با دریل به دقت سوراخ کنید.

قدم 7

پس از آن به کمک پرکننده پوب اطراف تخته بریده شده را پر کنید و در نهایت با سنباده سطح آن را کاملا صاف و یک دست کنید.

قدم 8

حال موقع رنگ آمیزی تخته است. این مرحله نیز دلخواه است اما در اینجا از رنگ خاکستری که تخته را آب بندی هم می کند استفاده شده است. باید از رنگ زیادی استفاده کنید تا چوب کاملا رنگ شود.

قدم 9

در نهایت مانند تصاویر می توانید از نوار گریپ برای روی تخته استفاده کنید و چرخها را در محل خود نصب کنید.

قدم 10

حال می توانید از تخته اسکیت خود لذت ببرید.

تخته اسکیت

دوسش دارم(3 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۲/۲۲
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام