کاربردهای متفاوت برنج

خلاصه ای درباره ی آموزش

یکی از مواد غذایی مورد علاقه ا ایرانی ها برنج است.همیشه بهانه ای برای اضافه کردن آن به غذا داریم. اما گذشته از خاصیت غذایی و خوردن آن کاربردهای بسیار زیاد دیگری هم دارد. اگر این متن را بخوانید می توانید به برخی از خواص آن پی ببرید. برای این کاربردها شما می توانید از برنج های ارزان قیمت نیز استفاده کنید.

قدم 1

یکی از کاربردهای مورد علاقه من در مورد برنج، استفاده از پد آن برای رگ به رگ شدن و گرفتگی عضلات است. برای مواقعی که به مدت طولانی پای لپ تاپ می نشینید و یا کاری مثل دوخت و دوز انجام می دهید بسیار مناسب است. کافیست یک کیسه پارچه ای درست کنید و مقداری برنج (مثل کیسه نمک) داخل آن ریخته و در آن را بدوزید و روی نقطه مورد نظر قرار دهید. فقط قبل از استفاده آن را گرم کنید، روی بخاری یا شوفاژ.

قدم 2

یکی از کاربردهای برنج که شاید خیلی از شما بدانید گرفتن رطوبت است. اگر احیانا موبایل شما در آب افتاده باشد می توانید از برنج برای گرفتن رطوبت مانده در موبایل استفاده کنید. وقتی موبایل شما داخل آب افتاد، آن را خاموش کرده، باتری و سیم کارت و رم را خارج کنید، با پارچه ای خشک کنید. سپس درون یک کیسه برنج گذاشته و در کیسه را بخوبی ببندید. (البته برای وسایل دیگر غیر از موبایل هم می توان استفاده کرد). بگذارید یک ساعت درون کیسه برنج بماند.

قدم 3

نگهداری ابزار فلزی از زنگ زدگی با برنج هم انجام پذیر است. اگر در مناطق مرطوب زندگی می کنید می توانید ابزار خود همچون پیچ گوشتی و انبردست و غیره را درون یک ظرف برنج قرار دهید تا زنگ نزنند. البته خاک اره هم خوب است. به این وسیله وسایل شما عمر طولانی تری نیز خواهد داشت.

قدم 4

اگر می خواهید متوجه شوید که روغنی که داغ کردید برای سرخ کردن مناسب است می توانید از برنج استفاده کنید. وقتی روغن روی گاز است مقداری برنج بریزید، اگر برنج ها در روغن فرو رفتن داغی روغن کافی نیست و اگر بلافاصله حباب زد یعنی آماده است. گرچه خود برنج سرخ شده نیز بسیار خوشمزه است.

قدم 5

زمانی که برای خرد کردن قهوه و ادویه از آسیاب برقی استفاده می کنیم آثار قهوه و ادویه ها به سادگی از آن پاک نمی شوند. بسیاری برای تمیز کردن آسیاب های برقی کمی نان خشک را در آن آسیاب می کنند.البته آنها تا بحال برنج را امتحان نکرده اند.

قدم 6

برای تمیز کردن ظروف دهانه باریک مثل قوری نیز برنج بسیار مناسب است. کافیست که برنج را با مقداری آب گرم و مایع ظرفشویی داخل قوری بریزید و شروع به هم زدن و تمیز کردن کنید. خواهید دید که چقدر قوری را تمیزتر خواهد کرد.

قدم 7

حفظ و تیز نگه داشتن چاقوی آشپزخانه. برای اینکار کافیه داخل یک ظرف بلند مقداری برنج بریزید و چاقوها را درون آن قرار دهید. طوریکه تا دسته چاقو درون برنج فرو رود. حواستان باشد که نوک چاقو موقع وارد کردن در برنج به ته ظرف برخورد نکند.

قدم 8

برنج برای خوشبو نگه داشتن فضاهایی مثل حمام یا اتاق های کوچک بسیار مناسب است. بعضی از خوشبو کننده ها خیلی قوی و ماندگار نیستند. برای اینکار کافیست مقداری در حدود نصف پیمانه برنج درون ظرفی بریزید و 10 تا 20 قطره از عطر یا روغن های مورد نظر خود را درون آن ریخته و خوب هم بزنید تا به خورد برنج برود و در آن فضا قرار دهید. کافیست هرازگاهی کمی برنج را درون ظرف تکان دهید و دوباره آنجا قرار دهید و خواهید دید برنج عطر را روزها در خود نگه خواهد داشت.

کاربردهای متفاوت برنج

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۱۴
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام