12 کاربرد شگفت انگیز چسب حرارتی

خلاصه ای درباره ی آموزش

چسب حرارتی تفنگی از ابزار بسیار کاربردی در صنعت می باشد. این ابزار به علت داشتن ویژگی هایی همچون مقاومت، خشک شدن سریع، ضد آب بودن، ضد هوا بودن و .... کاربرد بسیاری دارد. این چسب بر روی بسیاری از سطوح مانند پارچه و چوب عمل می کند، بدون آنکه آسیبی به آنها وارد کند.
چسب حرارتی تفنگی یک ابزار شگفت انگیز و کاربردی برای هر کارگاهی می باشد. فارغ از اهمیت قدرت نگهداری و چسبندگی فوری، عایق بودن چسب و یا نرم بودن آن ؛ این ابزار یک ابزار کاربردی است که باید در اختیار داشته باشید. در ادامه چند کاربرد شگفت انگیز این چسب را بررسی می کنیم:
برای مشاهده قیمت و خرید این ابزار از فروشگاه آچاریست می توانید اینجا کلیک کنید

قدم 1

1. خودت خیلی سریع قاب عکس بساز: یا کمک چسب حرارتی تفنگی شما به هیچ گونه میخ کاری نیاز نخواهید داشت. به آسانی و سادگی چوب را برش بزنید تا متناسب با عکس مورد نظر شما باشد، سپس به کمک چسب حرارتی قطعات را به یکدیگر بچسبانید و محکم کنید. با کمک قطعات و تکه های نازک یک قاب را در بالا بچسبانید؛ که به عنوان لبه ای برای اتصال عکس شما عمل کند. میتوانید عکس خود را با کمک چسب حرارتی تفنگی به لبه قاب بچسبانید.
2. درز گیر بساز: چه به درز گیر آب بندی شده نیاز داشته باشید چه به درز گیر هوا بندی شده؛ در هر صورت چسب حرارتی به خوبی عمل می کند. در اینجا من یک درز گیر بر روی یک قوطی رنگی که با پمپ پخش کننده صابون خودم ساخته ام، درست کردم. ساختن این سازه باعث شد که من قوطی پمپ خود را برای تکمیل کردن محصولاتم بسازم.
3. گردآوری و جفت کردن مدل های کوچک: هنگامی که شما در زمان ساخت مدل ها و سازه های کوچک به یک نیروی نگهدارنده قوی نیاز دارید؛ چسب حرارتی تفنگی گزینه مناسبی برای شما می باشد. زیرا بسیار محکم و قوی است، سریع است، در زمان کوتاهی تنظیم می شود و همچنین قدرت بسیار بالایی دارد.
4. چسباندن لامپ های نور پردازی زیر کابینت: برای اینکه چراغ های LED را زیر کابینت های خود نصب کنید، استفاده از چسب حرارتی گزینه مناسبی می باشد.

قدم 2

5. اتصال لوله تزئینی مسی: اگر میخواهید بدون انجام لحیم کاری، لوله های مسی را به یکدیگر متصل کنید؛ استفاده کردن از چسب حرارتی تفنگی یک گزینه خوب و ایده عالی می باشد. این چسب در پروژه های تزئینی به خوبی جواب میدهد.
6. چسباندن دستگیره های تزئینی (کشو های کاذب): اگر برای اتصال دستگیره های تزئینی، یعنی دستگیره هایی که از آنها استفاده ندارید، میتوانید از چسب حرارتی تفنگی استفاده کنید.
7. نگهداری قطعه های چوب در کنار یکدیگر برای برش الگو: اگر میخواهید به طور همزمان بر روی چند تکه چوب یک الگو را برش بزنید، میتوانید آن چند تکه چوب را با چسب حرارتی در کنار یکدیگر قرار داده و ثابت کنید. با این کار میتوانید در زمان برش الگو ها، شکل های یکسان داشته باشید. همچنین میتوانید پس از برش زدن، چوب ها را از یکدیگر جدا کنید.
8. نصب کردن و تنظیم کردن سیم ها بر روی قطعات چوب: در موارد بسیاری اتصال و ثابت نگهداشتن سیم ها بر روی قطعات چوب میتواند بسیار مفید باشد. با چسباندن سیم ها بر روی یک چوب در یک پروژه همه چیز مرتب و منظم می شود.

قدم 3

9. چسباندن پارچه به چوب: از دیگر کاربرد های مفید چسب حرارتی تفنگی، اتصال و چسباندن پارچه به چوب می باشد.
10. نصب کردن و تنظیم کردن آهنربا بر روی تکه های چوب: در زمان هایی که میخواهید آهن ربا را به یک قطعه چوب بچسبانید، چسب حرارتی تفنگی یک گزینه عالی می باشد. زیرا اگر از مواد و ابزار دیگری مانند چسب های پلاستیکی اپوکسی استفاده کنید، هم زمان زیادی میبرد تا خشک شود و همچنین این چسب ها بوی بدی دارند؛ پس چسب حرارتی گزینه خوبی می باشد. چسب حرارتی قوی است، سریع خشک می شود، بوی بد نمیدهد و همچنین مواد سمی و مضر ندارد.
11. ساخت اهرام نقاشی سبک و نرم: با کمک چسب حرارتی میتوانید اهرام و قالب آن را بسازید. میتوانید در این جا از قالب های یخ استفاده کنید و درون آنها را از چسب های داغ پر کنید. پس از آنکه چسب ها به طور کامل خشک شدن، آنها را برداشته و از وسط نصف کردم و برای ساختن یک اهرام پایدار و مقاوم ، مثلثی را در بالای یک مربع قرار دادم. برای اینکه یک پروژه چوبی به خوبی به اتمام برسد و یا بر روی چوب ها خط و خش ایجاد نشود؛ استفاده از چسب حرارتی یک گزینه عالی است.
12. ضد آب کردن چراغ های LED: هنگامی که میخواهید چراغ های ال ای دی را وصل کنید و همچنین آنها را ضد آب کنید؛ میتوانید سیم کشی چراغ ها را با چسب حرارتی بپوشانید تا چراغ ها در برابر آب حفظ شوند. پس از آنکه چسب بر روی سیم های چراغ های ال ای دی خشک شد، میتوانید چراغ ها را در آب قرار دهید.
گام 2 : نتیجه گیری- تماشای ویدیو های بیشتر
میتوانید برای آنکه با کاربردهای بیشتر و مفید چسب حرارتی تفنگی آشنا شوید، ویدیو های بیشتری را تماشا کنید.

12 کاربرد شگفت انگیز چسب حرارتی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۰۰/۰۵/۱۵
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام