ساخت استیکر دیواری

خلاصه ای درباره ی آموزش

استفاده از استیکر از مدتها قبل برای تزئین دیوارهای اتاق و خانه رواج پیدا کرده است. اما همواره همه آنها آنگونه نیستند که خودتان دوست دارید. در این آموزش می توانید بیاموزید چگونه اشکال دلخواه خود را با استیکر به دیوار بچسبانید که قابل تعویض و برداشتن هم هستند. یعنی اگر قدیمی شد و یا خسته شدید از تکرار، می توانید به راحتی جدا کنید.

قدم 1

برچسب های بزرگ دیواری(این نوع برچسب ها طرح های متفاوتی مثل چوب و غیره دارند که روی کابینت ها، دیوار، و غیره می چسیانند)، نوار چسب، قیچی، کاغذ های باطله، کارت های پلاستیکی(مثل کارت دانشجویی یا بانکی و غیره)

قدم 2

ایتدا باید طرح مورد نظر خود را تعیین و سپس آن را روی کاغذ شبیه تصویر زیر پیاده کنید. ببینید در فضایی شبیه فضای شما روی کاغذ به چه صورت است و گذشته از این در ذهن داشته باشید که طرح شما چه اجزایی دارد و چطور و کجا باید قرار گیرد. همه چیزی که نیاز دارید قلم و کاغذ است. فراموش نکنید دانستن طرح اولیه روی کاغذ و دیدن آن به درک بهتر آن بسیار کمک می کند. و آنقدر بکشید تا طرح همانی باشد که می خواهید. اگر طرحی را خودتان خلق کنید، بسیار زیباست.

قدم 3

یک عکس دیجیتالی از فضای مورد نظر خود بگیرید. و در یک نرم افزار مانند Adobe Illustrator تصویر را با طرح مورد نظر ادیت کنید و مشاهده کنید که آیا وجود این طرح و شاخ و برگهایی که به آن اضافه یا کم کرده اید به فضای شما زیبایی داده است یا برای آنجا مناسب نیست.

قدم 4

پس از ایجاد طرح مناسب، باید آن را روی کاغذ پیاده کنید. پشت کاغذ، قسمتی که روکش برچسب وجود دارد، طرح را می کشیم و کاغذ را برش می دهیم. سعی کنید کار را با دقت انجام دهید. قسمتهایی که باید بریده شود، یا چیزی به آن اضافه شود. اگر لازم است طرح را بزنید و بعد از چسباندن روی دیوار بعضی قسمت ها را جدا کنید بهترین کار این است که با نوار چسب قسمتی که باید بریده شود را به دیوار بچسبانید تا پس از برش بتوانید به راحتی آن را جدا کنید. یا اگر مثلا قرار است حالت دیگری داشته باشد. پس از کشیدن طرح پشت برچسب کاغذی آنها را بریده و طبق طراحی انجام شده روی دیوار بچسبانید.

قدم 5

پس از بریدن تکه های طرح روی برچسب، آنها را طبق طرح روی دیوار بچسبانید.

قدم 6

جاهای خالی را با قطعات دیگر پر کنید و اضافی ها را جدا کنید. پس از چسباندن روی دیوار، گاهی پیش می آید که در برچسب جبابهایی می ماند که بخوبی نچسبیده است. به کمک کارت پلاستیکی ی چیپ داری که بالا اشاره شد، روی کاغذ کشیده و این نواحی را با کشیده کارت به خوبی بچسبانید. سعی کنید کار خود را با دقت و طبق طراحی که انجام دادید انجام دهید.

قدم 8

طرح های دیگری که می توانید به کار ببرید.

قدم 9

همچنین طرح های وجود دارند که با پرینت گرفتن، نقاشی کردن یا کپی کردن بر پشت برچسب های دیواری، می توانید برش داده و تصاویری خاص بر دیوار خود بچسبانید. مانند طرح زیر

ساخت استیکر دیواری

دوسش دارم(1 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۲/۲۳
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام