آموزش تمیزکردن وسایل استیل

خلاصه ای درباره ی آموزش

اگر شما هم وسایل استیل (ضد زنگ) در آشپزخانه داشته باشید، می دانید که خوب عمر می کنند. استیل معمولا خیلی زود کثیف می شود و از اثر انگشت گرفته تا لکه چربی و غیره روی آن می ماند. مواد شوینده شیمیایی هم به استیل آسیب می زنند. با وجود قیمت بالای این شوینده ها و جرم گیرها، چرا باز از استیل استفاده می کنیم؟ طبیعتا بخاطر زیبایی و استحکام. اما از طرفی بهتر است بخاطر سلامتی کودکان که مرتب دست به دهانشون می زنند نیز از مواد شیمیایی استفاده نکنید. خب اینجا به شما آموزش خواهم داد چطور بدون استفاده از شوینده های شیمیایی وسایل استیل خود را تمیز کنید.

قدم 1

مانند چوب، سطح استیل نیز، اگر خوب دقت کنید دارای خطوطی می باشد. خطوط ماتی هستند که به خوبی قابل تشخیصند. البته هر وسیله استیل اگر دقت کنید دارای این خطوط مرتب هستند و پیش از هر چیزی باید دقت کنید جهت این خطوط به کدام سمت است. آیا فکر می کنید اگر در جهت خطوط تمیز نکنید وسیله شما آسیبی می بیند؟خیر، اصلا اینطور نیست. فقط اگر این کار را بکنید تمیزتر می شود. زیرا جرم لابه لای این خطوط قرار می گیرد و اگر تنها در جهت خطوط تمیز کنید می تواند جرم را کاملا پاک کند. این تنها یک نکته کوچک برای بهتر تمیز کردن وسایل استیل است.

قدم 2

مواردی که نیاز دارید: 2 عدد ستمال تمیز که زبر نباشد که سطح را ساییده کند. اگر پنبه ای باشد بهتر است زیرا هیچ پرزی تقریبا باقی نمی گذارد. مایع ظرفشویی، روغن بچه یا هر روغن معدنی دیگر

قدم 3

مایع ظرفشویی در ازبین بردن جرم و چربی ظروف و وسایل خانه واقعا معجزه می کند. به کمک مایع ظرفشویی به آرامی شروع به تمیز کردن سطوح استیل کنید. مقداری مایع را روی پارچه بریزید، کمی آن را به آب آغشته کنید، تنها در اندازه ای که پارچه را مرطوب کند.حالا در امتداد خطوط استیل پارچه را کشیده و تمیز کنید. اگر لکه ای بیشتر مانده باشد شما باید در همان راستا دستمال را چندین بار بکشید. پس از این مرحله تمیزی، با یک دستمال خشک شروع به خشک کردن کنید.

قدم 4

حالا نوبت به مرحله مهم رسید. در حد تنها دو قطره روغن معدنی یا روغن بچه روی پارچه تمیز دوم بریزید. مشابه مرحله تمیز کردن، در راستای خطوط استیل شروع به کشیدن دستمال کنید. این نوع پولیش دادن خیلی استیل شمارا براق می کند.

قدم 5

خب یکبار دیگه وسیله شما مثل روز اولش شد. از دیدنش لذت ببرید.
امیدوارم از آموزش تمیز کردن وسایل استیل آشپزخانه استفاده کنید.

آموزش تمیزکردن وسایل استیل

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۳/۳۰
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام


خورشید

سلام
من یه سرخ کن صنعتی دارم که متاسفانه به شذت چرب و چیلی شده و می‌خوام تا جای ممکن چربی زدایی بشه
امکان داره راهنمایی کنید
ممنونم