آموزش ساخت جعبه نورپردازی

خلاصه ای درباره ی آموزش

در اینجا آموزش ساخت جعبه نورپردازی را برای شما قرار داده ایم. خیلی منحصر به فرد نیست اما کار جالبیست و بسیار ارزان. خیلی راحت می توانید در منزل بسازید و از اشیا کوچک با نور مناسب عکس برداری کنید. سایز جعبه به خودتان برمیگردد که چه اندازه ای احتیاج داشته باشید. ساخت لامپها هم کار سختی نیست. اما در آموزش های بعدی حتما آموزشی هم در این باره میگذاریم.

قدم اول

مواردی که نیاز دارید به این ترتیب است. مقوای بزرگ و محکم، چندین متر پارچه سفید، نوار چسب پهن و ضخیم دوطرفه (چسبی که چسبندگی زیادی داشته باشد)، نوار چسب دوطرفه نازک، پوستر نازک، لامپهای منعکس کننده، حباب لامپ... کاتر و یا هر چاقوی تیز برای برش

قدم دوم

برای اینکه نور از هر طرف بتابد شما باید جعبه را از سه طرف برش بزنید. در اینجا از جعبه مقوایی یک پرینتر استفاده شده است. از هر طرف به اندازه حدود 4 سانتیمتر فاصله گرفته و خط برش رسم کنید. حالا با خط کش خطها را بکشید. حالا در سه طرف جعبه خط برش را بزنید و ببرید. یعنی داخل مقوا را خالی کنید. یک کاتر خیلی خوب و یا تیغ موکت بری خیلی تیز انتخاب کنید و دقیقا روی خطوط برش بزنید. سعی کنید برای قسمتهای دوم و سوم کار را آرامتر انجام دهید تا جعبه آسیب نبیند. در تصاویر نحوه برش زدن را مشاهده میکنید.

قدم سوم

حالا اطراف قسمتهای برش خورده را با نوار چسب دوطرفه ضخیم بچسبانید.

قدم چهارم

حالا پارچه های نازک سفید را در سایزهای لازم که به مقوا بخورد را برش دهید. روکش چسب دوطرفه را بردارید و خیلی دقیق و آرام پارچه را روی آنها بچسبانید. بدیهی است که باید پارچه بدون هیچ چین و چروکی باشد. سعی کنید از کسی کمک بگیرید و با گرفتن گوشه های پارچه از صاف قرار گرفتن آن روی چسب مطمئن شوید و سپس پارچه را روی آن قرار دهید. بعد از آن اضافه های پارچه را ببرید و تمیزکاری کنید.

قدم پنجم

حال نوبت به کاغذهای پوستر می رسد. در اینجا کاغذها را بدون برش، به کمک نوارچسب نازک دوطرفه به پشت مقوا و کف مقوا چسبانده می شود. در تصاویر کاملا مشخص است که چطور چسبانده شده.

قدم ششم

در نهایت لامپهای منعکس کننده را در سه طرف جعبه که خالی کردیم قرار دهید. این لامپهای کوچک ساختنشان راحت است و در اینجا به کمک یک سری گیره به لوله های PVC که می بینید در تصویر وصل کنید و در سه طرف جعبه قرار دهید. (در توضیحات همانطور که گفتم دستور ساخت این مورد را نیز درآینده خواهیم گذاشت). در تصاویر زیر می توانید ملزومات وصل کردن لامپها به لوله ها را ببینید.

قدم هفتم

خب حالا توسط این جعبه ساده با نور کافی از وسایل کوچک نیز میتوانید با کیفیت خیلی خوب عکس بگیرید.

آموزش ساخت جعبه نورپردازی

دوسش دارم(0 )

ساختمش(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۲۸
تعداد بازدید 0
توسط:فرشته1
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیاماشتراک در دسته های مورد علاقه

صفحات مفید

آچار 24

بیاییم دانسته هایمان را به اشتراک بگذاریم.
آچار 24 مکانی برای یاد دادن و یاد گرفتن است. شما می توانید آثاری که خلق می کنید را برای فروش بگذارید.
آچار 24 آموزش ساخت وسایل مختلف و نمایشگاه خلاقیت و نوآوری شما.
021-22747204
achar24.ir{@}gmail.com

شبکه های اجتماعی

©

قدرت گرفته از Open Classifieds / طراحی و بهینه سازی مدیاتیم جراحی شانه -