آموزش ساخت جعبه نورپردازی

خلاصه ای درباره ی آموزش

در اینجا آموزش ساخت جعبه نورپردازی را برای شما قرار داده ایم. خیلی منحصر به فرد نیست اما کار جالبیست و بسیار ارزان. خیلی راحت می توانید در منزل بسازید و از اشیا کوچک با نور مناسب عکس برداری کنید. سایز جعبه به خودتان برمیگردد که چه اندازه ای احتیاج داشته باشید. ساخت لامپها هم کار سختی نیست. اما در آموزش های بعدی حتما آموزشی هم در این باره میگذاریم.

قدم 1

مواردی که نیاز دارید به این ترتیب است. مقوای بزرگ و محکم، چندین متر پارچه سفید، نوار چسب پهن و ضخیم دوطرفه (چسبی که چسبندگی زیادی داشته باشد)، نوار چسب دوطرفه نازک، پوستر نازک، لامپهای منعکس کننده، حباب لامپ... کاتر و یا هر چاقوی تیز برای برش

قدم 2

برای اینکه نور از هر طرف بتابد شما باید جعبه را از سه طرف برش بزنید. در اینجا از جعبه مقوایی یک پرینتر استفاده شده است. از هر طرف به اندازه حدود 4 سانتیمتر فاصله گرفته و خط برش رسم کنید. حالا با خط کش خطها را بکشید. حالا در سه طرف جعبه خط برش را بزنید و ببرید. یعنی داخل مقوا را خالی کنید. یک کاتر خیلی خوب و یا تیغ موکت بری خیلی تیز انتخاب کنید و دقیقا روی خطوط برش بزنید. سعی کنید برای قسمتهای دوم و سوم کار را آرامتر انجام دهید تا جعبه آسیب نبیند. در تصاویر نحوه برش زدن را مشاهده میکنید.

قدم 3

حالا اطراف قسمتهای برش خورده را با نوار چسب دوطرفه ضخیم بچسبانید.

قدم 4

حالا پارچه های نازک سفید را در سایزهای لازم که به مقوا بخورد را برش دهید. روکش چسب دوطرفه را بردارید و خیلی دقیق و آرام پارچه را روی آنها بچسبانید. بدیهی است که باید پارچه بدون هیچ چین و چروکی باشد. سعی کنید از کسی کمک بگیرید و با گرفتن گوشه های پارچه از صاف قرار گرفتن آن روی چسب مطمئن شوید و سپس پارچه را روی آن قرار دهید. بعد از آن اضافه های پارچه را ببرید و تمیزکاری کنید.

قدم 5

حال نوبت به کاغذهای پوستر می رسد. در اینجا کاغذها را بدون برش، به کمک نوارچسب نازک دوطرفه به پشت مقوا و کف مقوا چسبانده می شود. در تصاویر کاملا مشخص است که چطور چسبانده شده.

قدم 6

در نهایت لامپهای منعکس کننده را در سه طرف جعبه که خالی کردیم قرار دهید. این لامپهای کوچک ساختنشان راحت است و در اینجا به کمک یک سری گیره به لوله های PVC که می بینید در تصویر وصل کنید و در سه طرف جعبه قرار دهید. (در توضیحات همانطور که گفتم دستور ساخت این مورد را نیز درآینده خواهیم گذاشت). در تصاویر زیر می توانید ملزومات وصل کردن لامپها به لوله ها را ببینید.

قدم 7

خب حالا توسط این جعبه ساده با نور کافی از وسایل کوچک نیز میتوانید با کیفیت خیلی خوب عکس بگیرید.

آموزش ساخت جعبه نورپردازی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۲۸
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام