عکاسی صنعتی

آموزش دوخت کیف عینک

خلاصه ای درباره ی آموزش

این یک دستورالعمل ساده برای دوخت یک کیف عینک شیک است که ظاهرش گران به نظر می رسد. اینجا شما به راحتی می توانید سایز آن را بر اساس عینک طبی یا آفتابی و بزرگی و کوچکی آن تغییر دهید. اگر شما یک نقشه و طرح مناسب داشته باشید، این کار وقت خیلی کمی از شما می گیرد. من از چرم گیاهی بخاطر دوام و ضخامتش استفاده کردم. این نوع بافت برای نگهداری عینک بسیار مناسب است. چرم گیاهی فقط یک اسم فانتزی برای یکی از انواع چرم است و حتی به آن چرم قلابی نیز می گویند اما به نظر من باز هم خوبه. این نوع چرم تقریبا مثل چرم حیوانی است اما با این تفاوت که لازم نیست شما حیوانی را قربانی کنید که این خیلی عالی است.

قدم اول

مواردی که شما برای دوخت کیف عینک نیاز دارید:
25 سانت چرم گیاهی، 25 سانت پارچه پنبه ای، چکش، چرخ خیاطی، قیچی، خط کش، کاتر چرخشی(اگر نداشتید از قیچی معمولی هم می توانید استفاده کنید)

قدم دوم

خب حالا مقادیر زیر را برش دهید. برای جا عینکی، دو تا مستطیل 20 در 10 سانت از چرم و پارچه ببرید. برای نوار بستن کیف 5/3 در 4 سانت چرم و پارچه برش دهید. 25 در 5 سانت پارچه هم برای روی کیف ببرید.

قدم سوم

دو طرف نوار پارچه ای را طبق عکس تا کنید. این تکه پارچه تنها برای تزئین کار است که روی جا عینکی دوخته می شود. برای قسمتی که برای بستن کیف عینک مورد استفاده قرار می گیرد چرم و پارچه را با چرخ خیاطی لبه هاشان را بدوزید. حواستان باشد که چرم را طرف چپ پارچه بدوزید. در پایان می توانید دو لبه نوار را بک برش خیلی کوچک بدهید تنها برای زیبایی بیشتر.

قدم چهارم

حالا نوبت به کیف می رسد. چرم را طرف چپ پارچه قرار داده و با چرخ خیاطی بدوزید. برای تزیین کار نوار بلند پارچه ای را که اطراف آن رادوختید روی چرم گذاشته و بدوزید. شاید فکر کنید خیلی بلند است اما عیبی ندارد. دو طرف پارچه را تا لبه های چرم بدوزید و بعد پارچه های اضافی را برش دهید.

قدم پنجم

اگر در تصاویر دقت کنید، پارچه و چرم را از قسمت پشت ، روی هم بگذارید، برای آن قسمتی که می خواهید جا دکمه ای را بگذارید طبق شکل آن را لبه بالایی، در عرض، بین چرم و پارچه قرار می دهید سپس پارچه را برگردانید (با دقت ) و دوخت نهایی را لبه چرم بزنید.

قدم ششم

حال نوبت به گذاشتن دکمه است. باید برای قفل دکمه یک قسمت روی جا دکمه ای و یکی هم روی چرم قرار داد. توجه کنید برای زدن دکمه تنها باید از ضربه جکش استفاده کنید. دو طرف نوار بستن دو تکه اولیه دکمه را قرار دهید و با چکش سعی کنید حداکثر با دو ضربه محکم تمام شود. برای قسمتی از دکمه که روی چرم بدنه قرار می گیرد ابتدا پارچه پشت چرم را جدا کنید و تنها روی چرم قرار دهید و با ضربه چکش مجددا آن را محکم کنید.

قدم هفتم

خب در نهایت پس از قرار دادن دکمه نوبت به دوختن کامل پارچه و چرم نمایید و سه طرف دیگر را با چرخ خیاطی بدوزید. و در نهایت هم دو طرف را از پشت بدوزید و سپس از قسمت بیرونی که به هم دوخته نمی شود خارج کنید. جا عینکی یا همان کیف عینک شما آماده است. هم شیک و بادوام و هم ارزان.

آموزش دوخت کیف عینک

دوسش دارم(0)

ساختمش(0)

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۰۶
تعداد بازدید 0
توسط:مهدی افشار
وب سایت

www.mediateam.ir
تلگرام

https://telegram.me/achar24
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام


ساخته ها

قیمت (تومان): 0.000000

تلگرام: https://telegram.me/achar24

وب سایت: www.mediateam.ir


اشتراک در دسته های مورد علاقه

صفحات مفید

آچار 24

بیاییم دانسته هایمان را به اشتراک بگذاریم.
آچار 24 مکانی برای یاد دادن و یاد گرفتن است. شما می توانید آثاری که خلق می کنید را برای فروش بگذارید.
آچار 24 آموزش ساخت وسایل مختلف و نمایشگاه خلاقیت و نوآوری شما.
021-22747204
achar24.ir{@}gmail.com

شبکه های اجتماعی

©

قدرت گرفته از Open Classifieds / طراحی و بهینه سازی مدیاتیم جراحی شانه - ساک دستی - ایران مال