آموزش ساخت خانه لوکس سگ

خلاصه ای درباره ی آموزش

می توانید با استفاده از مواد و چوب های بازیافتی و یک اره عمود بر پروژه ها و سازه های کاربردی فراوانی بسازید. خانه لوکس سگ یکی از این پروژه های کاربردی می باشد که می توانید به راحتی و با موادی ساده آن را تهیه کنید و یک کلبه سگ امن و زیبا برای سگ های خود داشته باشید.
خلاصه ای درباره علت ساخت خانه لوکس برای دو توله سگ جک راسل:
من در اواخر سال گذشته، دو توله سگ جک راسل تریر به جمع خانواده ام اضافه کردم. آنها شیرین کاری و خرابکاری های بسیاری انجام می دهند و آخرین شیرین کاری آنها این بود که، به تخت پسر 14 ساله ام می رفتند و پسرم را از تخت بیرون می انداختند و آن را تصاحب می کردند. به همین دلیل تصمیم گرفتم که یک خانه برای خود آنها بسازم. و پروژه ساخت کلبه سگ هابیت را برای آنها شروع کردم.
از آنجایی که زمستان های استرالیا سرمای شدیدی دارد؛ پس لازم بود تا خانه گرمی برای آنها بسازم. آن توله سگ ها هر خانه ای را که می ساختم را تخریب می کردند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم خانه چوبی برای آنها بسازم تا تخریب کردن آن دشوارتر باشد. زیرا آنها شیاطین مخربی هستند.
من فردی هستم که به خود آموزی اعتیاد و علاقه شدید دارم و اکثر کارها و پروژه هایم را خودم انجام می دهم. معمولا برنامه های من طبق برنامه پیش نمی روند، و باید در آنها تغییراتی ایجاد کنم. همچنین من پروژه های خود را با مواد بازیافتی می سازم.
لوازم و ابزار مورد نیاز برای ساخت خانه لوکس سگ:
تخته های سه لایه
قطعه چوب های دو در چهار (2×4)
اره رو میزی
اره عمود بر، این محصول را می توانید از اینجا تهیه کنید
اره مویی
سنباده لرزان، برای مشاهده این ابزار اینجا کلیک کنید
رنگ های آکریلیک، پلی اورتان برای بخش خارجی خانه

قدم 1

از میز قهوه برای ساخت پایه استفاده کردم که دارای ابعاد 1150 میلیمتر در 600 میلیمتر (1150×600) بود
پایه های آن را 10 سانتی متر برش زدم تا از زمین فاصله بگیرد و در هنگام باران شدید، خانه لوکس سگ خیس نشود. برای کناره های خانه لوکس سگ از تخته های سه لایه 12 میلیمتری استفاده کردم. برای رسم شکل خانه سگ، از پرگار چوبی که خودم ساخته بودم؛ استفاده کردم. (اولین اشتباه من در ساخت این کلبه، این بود که قبل از آنکه پایه ها را در قالب جایگذاری کنم، آنها را برش زدم و کوتاه کردم.)

قدم 2

اشتباهی که در ابتدا کردم این بود که؛ که قبل از ساختن سقف خانه لوکس سگ، پایه ها را ساختم که باعث شد ابعاد سقف با ابعاد پایه ها همخوانی نداشته باشد. این مشکل را حل کردم و با استفاده از تکه چوب های دو در چهار پایه را قالب بندی کردم. برای اتصال پایه ها به قالب از چوب های پیچ شده استفاده کردم.

قدم 3

برش کناره های خانه لوکس سگ:
می توانید سقف را بر اساس اندازه پایه ها رسم کنید. از تخته 3 لایه بازیافتی استفاده کردم و مشکلات و نواقص آن را با رنگ پوشاندم. رنگ باعث شد که تمام آسیب های موجود بر روی چوب پوشیده شود. این قسمت را با یک اره عمود بر خوب برش بزنید.

قدم 4

سنباده زنی چوب:
پیش از چسباندن پایه به قالب و پایه کار بهتر است سنباده زنی کنید. سنباده زنی باعث می شود سطح کار صاف شود و آماده برشکاری و رنگ کردن شود.
بنابر این با یک سنباده لرزان سطح چوب را کاملا سنباده بزنید.
اگر سنباده لرزان ندارید می توانید به فروشگاه آچاریست مراجعه کنید و قیمت مدل های مختلف این محصول را ببینید.
برش درب خانه سگ:
در مرحله‌ ی بعدی سوراخ نسبتا بزرگی با دریل چکشی و یا دریل های معمولی، ایجاد کنید و با اره عمود بر به اندازه ای که می خواهید درب را برش بزنید. اندازه مناسب برای سگ های جک راسل تریر حدود 25 سانتی متر است.

قدم 5

فرشکاری پایه و زمینه خانه لوکس سگ:
برای افزایش زیبایی خانه لوکس سگ می توانید کاشی های فرشی را با چسب به کف خانه بچسبانید. می توانید برای گرم شدن خانه مقداری از این فرش ها و سنگ فرش ها را به دیواره ها و درز های موجود نیز بچسبانید.
اتصال کناره های خانه لوکس سگ:
در ابتدا پایه ها را بسیار کوتاه کردم تا در قالب به خوبی جا شوند و قرار بگیرند، اما برای جبران آن به طرفین پایه های خانه لوکس سگ، براکت هایی را اضافه کردم . تعداد این براکت ها و قطعات پشتیبان دو عدد در هر طرف بود. همچنین اگر شما هم در قالب بندی و ابتدای کار، اشتباه مرا تکرار کردید، می توانید به پایه ها تکه های چوب را اضافه کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.

قدم 6

ساخت سقف
با استفاده از اره رو میزی چوب را به تکه هایی به طول 2×4 برش زدم . برای اینکه حمل خانه با این ابعاد آسان تر باشد و کلبه بسیار سنگین نباشد، می توانید تخته ها را به طرفین با پیچ وصل کنید. برای اینکه سقف ظاهر بهتری داشته باشد کمی آن را قوس دادم. پیش از چسباندن سقف، بهتر است مواد ضد آب و یا پلاستیک را به سقف اضافه کنید تا از ورود آب به داخل خانه در هنگام بارش باران و برف جلوگیری شود.

قدم 7

اتصال سقف:
از آنجایی که برای طرفین خانه از تخته سه لایه استفاده کردم و بدون جدا کردن آنها نمی شد که تخته و قطعه های چوب را به سقف پیچ کرد، پس باید برای امن کردن، سخت کردن و افزایش استحکام آن، تکیه گاه هایی را به سقف اضافه میکردم. می توانید بجای استفاده از قطعات کامل چوب، از تکه های کوچک چوبی برای آن استفاده کنید. ممکن است لازم باشد قطعات چوب بخش سقف را برای اینکه بهتر به هم بچسبند، نازک تر برش بزنید؛ زیرا از پایین شروع به چسباندن قطعات خانه کرده اید.

قدم 8

نمایی از کلبه سگ که تاکنون ساخته اید
می توانید در این مرحله کار را با چسباندن سقف متوقف کنید و یا ادامه دهید.
اضافه کردن درب کلبه سگ:
من قصد داشتم که دهانه درب بزرگ باشد به همین دلیل برش بزرگی زدم. این تکه بزرگ برش داده شده به عنوان درب کلبه، بر روی چارچوب ساختمان کلبه پیچ و متصل می شود. بر روی یک تخته سه لایه دایره بزرگی را کشیدم و بریدم. از تکه بریده شده برای ساخت پنجره ها استفاده می شود. این سوراخ به اندازه ای بزرگ بود که توانستم از آن رد شوم و سنگ فرش های داخل کلبه را هم نیز انجام بدهم. از طریق این سوراخ درب، سنگ فرش های سقف را هم چسباندم.

قدم 9

رنگ آمیزی خانه لوکس سگ را با کمک رنگ خاکستری اکریلیک و پلی اورتان انجام داده ام، با استفاده از این رنگ ضد آب، دو لایه بر روی خانه لوکس سگ ها زدم، تا آب بندی شوند و در برابر آب حفاظت شوند. اگر خانه لوکس سگ در معرض آب و هوا قرار دارد، بهتر است یک لایه لاک الکل بر روی لیه خارجی آن بزنید تا خانه آسیب نبیند. مکانی که قرار بود کلبه سگ ها در آنجا قرار بگیرد، زیر آلاچیق بود.
برای این که کلبه سگ ظاهری بهتر و طبیعی تر داشته باشد و همچنین برای سگ ها جذابیت بیشتری داشته باشد، تکه چوب های رنگ آمیزی شده را به اطراف آن اضافه کردم.
اضافه کردن برچسب های پلاستیکی:
برای اینکه جلوه و ظاهر بهتری به کلبه بدهم از برچسب های طرح دار پلاستیکی وینیل که با استفاده از دستگاه برش Cricut Explore Air 2 ساخته ام؛ استفاده کردم. این برچسب ها با استفاده از دستگاه برش وینیل ساخته شده اند که این دستگاه کاربرد های شگفت انگیزی دارد. همچنین با کمک این دستگاه می توانید پروژه های زیادی را انجام دهید.
منبع:
https://www.instructables.com/DIY-Deluxe-Dog-House/

آموزش ساخت خانه لوکس سگ

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۰۰/۰۵/۱۵
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام