آموزش ملیله کاغذی یا کوئیلینگ

خلاصه ای درباره ی آموزش

ملیله کاغذی یا کوئیلینگ یکی از هنرهای قدیمی است که از قرن 17 انجام می شده است. بسیار مناسب برای ریلکس شدن و دور کردن استرس است. ملیله کاغذی درواقع حلقه یا رول کردن نوارهای کاغذی به شکل های مختلف است. در آموزش ملیله کاغذی که اینجا برای شما گذاشتم یک سری ترفندهای مهم و اساسی برای ساخت یک کار ملیله کاغذی یا کوئیلینگ را به شما یاد خواهم داد. مثل حلقه کردن کاغذ و یا بصورت برگ درآوردن آن. همچنین خواهید دید که باید بسیار آرام و ظریف کار را انجام دهید. خصوصا وقتی در جاهایی از طرح باید فقط نوار رنگی را مثل یک موج روی کاغذ بچسبانید. که این کار بسیار ظریف است و باید چسباندن و قرار دادن آن بسیار دقیق باشد. در صورتی که کاغذهای رنگی را خودتان برش می دهید بسیار در برش آنها دقت کنید که نوارها تا نخورند و لکه نداشته باشند، همچنین همه نوارها را یک اندازه ببرید و اگر کاغذ بریده شده و آماده تهیه می کنید که مشکلی از این بابت ندارد. در عکس ها به شما نشان خواهم داد که می توانید از یک پایه ای که دو سوزن کنار هم قرار گرفتن هم برای حلقه کردن کاغذ و هم برای هدایت کردن نوارها استفاده کنید. من در اینجا از سوزن معمولی برای حلقه کردن نوارها استفاده کردم و شما می توانید آن را تهیه کنید. در یکی دو قدم اول آموزش ملیله کاغذی ابتدا وسایل لازم و طریقه صحیح حلقه کردن را به شما آموزش می دهم و سپس کاری که خودم انجام دادم را بصورت مرحله ای برای شما می گذارم. بطور خلاصه برای انجام ملیله کاغذی تنها به انواع کاغذ با ضخامتهای متفاوت، چسب و وسیله لازم برای حلقه کردن یا رول کردن کاغذ نیاز است. 

قدم 1

وسایلی که نیاز دارید: در تصویر مشخص است. کاغذ A4 در رنگهایی که دوست دارید، قیچی، چسب، سوزن یا وسیله مخصوص رول کردن کاغذ، خط کش برای اندازه گیری و یک طرح خوب... ابتدا طرح خود را تعیین کنید.

قدم 2

در اینجا ابتدا به شما در تصاویر نشان می دهم چطور نوار را رول کنید و آنهایی که لازم بود را بصورت برگ درآورید. میبینید که در تصاویر از سنجاق معمولی استفاده شده است.

قدم 3

در قدم دوم اصل کار ملیه کاغذی را مشاهده کردید. حال نوبت به اجرای طرحیست که کار کردم. پس از تعیین طرح مورد نظر خودتان یا هر طرحی که خلاقیت خودتان است، باید طرحی از آن را روی کاغذی که می خواهید روی آن کارتان را اجرا کنید بکشید. سعی کنید با مداد و کمرنگ بکشید. سپس شروع به کار کنید. در تصاویر تصویری از طرح الگو و طرحی که من روی کاغذ کشیدم را میبینید.

قدم 4

در ادامه تصاویر و قدم ها تنها دقت کنید که از کجا و چطور شروع کردم. از جایی شروع کنید و ادامه دهید و به قدری دقت کنید که دست شما نوارهایی که چسبانده اید را خراب نکند.

قدم 5

ادامه تصاویر...

قدم 6

همانطور که می بینید مرحله به مرحله طوری کار کردم که به سایر المان هایی که چسبانده ام ضربه ای وارد نشود.

قدم 7

این هم کار نهایی. تصاویر شاید خیلی واضح نباشد به دلیل اینکه با دوربین گوشی عکس برداری کردم. امیدوارم از کار لذت ببرید. من کم کم شروع کردم به کار کردن و به دنبال کارها و مدل های بیشتری هستم. کارهای جدید را خواهم گذاشت.

آموزش ملیله کاغذی یا کوئیلینگ

دوسش دارم(2 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۰۴
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام


atefe

سلام.خسته نباشید.ممنون از توضیحات خوبتون.چسبی که برای چسبوندن به صفحه ی اصلی استفاده میشه چه چسبی هست؟ صفحه ی اصلی باید ضخیم باشه یا A4 ضخامتش خوبه؟