آموزش چاپ روی تی شرت

خلاصه ای درباره ی آموزش

حتما شما هم به این موضوع فکر کرده اید که چطور یک عکس یا طرح را روی تی شرت خود چاپ کنید. روش های زیادی وجود دارد اما در این آموزش یک روش خیلی راحت را به شما نشان خواهم داد. با کمک فوتوشاپ یا اگر خیلی به فوتوشاپ وارد نیستید به کمک تصاویر مجله ها و غیره، طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید. همچنین شما با وبسایت های آنلاین نیز می توانید طرح مورد نظر خود را بدست آورید. در ادامه آموزش در این بخش، یعنی چاپ روی تی شرت، در آینده روش حرفه ای ساخت قالب برای چاپ را به شما آموزش خواهم داد.

قدم 1

چیزهایی که نیاز دارید به این صورت است: اسکنر/پرینتر، اتو، تی شرت، میز اتو، کاغذ مخصوص پرینت روی پارچه (iron-on transfer paper)، چسب مایع، مجله یا هر چیز دیگری برای جدا کردن طرح دلخواهتان، قیچی ... نکته قابل ذکر این است که کاغذ مخصوص پرینت روی پارچه نسبت به رنگ تیره یا روشن تی شرت فرق می کند. هنگام خرید کاغذ دقت کنید که برای چه رنگی از تی شرت می خواهید استفاده کنید.

قدم 2

کار را شروع می کنیم. از نظر من بهتر است با فوتوشاپ یا وبسایتهای آنلاین که خود طرح نیز دارند، طرحی را انتخاب کنید و با این کار دیگر نیاز به اسکنر ندارید. اما در اینجا با استفاده از عکس و مجله و غیره، طرح های مورد نظر را برش داده و طبق سلیقه شخصی روی یک عدد کاغذ چسبانده شده اند. با مقداری چسب مایع این تصاویر روی کاغذ چسبانده شده اند. به اندازه چسب استفاده کنید که بیرون نزند زیرا می خواهیم از آن اسکن بگیریم.

قدم 3

خب حالا کامپیوتر خود را به پرینتر/اسکنر وصل کنید. ابتدا از طرحی که روی کاغذ چسبانده اید اسکن بگیرید تا تصویر آن روی کامپیوتر مشخص شود. موقع اسکن گرفتن حواستان به تصویر باشد که می خواهید کدام سمت باشد. درصورتی که جهت خاصی دارد باید آن را معکوس کنید تا در پرینت و سپس چاپ روی تی شرت در جهت دلخواهتان باشد. برای معکوس کردن: پس از اسکن گرفتن، تصویر را در paint باز کنید و ctrl+R را بگیرید، گزینه flip horizontally را انتخاب کنید و عکس را ذخیره کنید. خب پس از تنظیمات تصویر، آن را روی کاغذ مخصوص پرینت روی پارچه، پرینت بگیرید. حتما دستورالعمل کار با کاغذهای پرینت را بخوانید.

قدم 4

حالا تی شرت خود را روی تخته اتو (یا هر وسیله ای که سطح صاف و محکمی داشته باشد) گذاشته و اتو کنید تا هیچ چروکی نداشته باشد. تصویر پرینت شده را مرتب کنید. یعنی با قیچی کاغذهای اضافی اطراف آن را تا حدودی برش دهید. درواقع اگر کاغذهای اضافی باشند، یک کادر سفید رنگ اطراف تصویر پرینت شده روی تی شرت شما چاپ می شود. اگر دوست دارید اینطور باشد که نیازی به بریدن کاغذهای اضافی اطراف تصویر نیست و اگر دوست ندارید اینطور باشد، کاغذهای اضافی را برش دهید.

قدم 5

تصویر آماده شده را طبق عکس روی تی شرت خود قرار دهید. دقت کنید دقیقا وسط تی شرت یا هرجایی که می خواهید قرار گرفته باشد. اتو را روی مد کتان قرار داده و روی کاغذ پرینت بگذارید. بخوبی فشار دهید و به تمامی نقاط کشیده تا کل تصویر بخوبی روی تی شرت چاپ شود. حتی گوشه گوشه تصویر نیز بخوبی چاپ شود. در دستورالعمل کاغذ مخصوص چاپ روی پارچه حتما بخوانید که چقدر طول می کشد تا اتو تصویر را چاپ کند. یعنی چنددقیقه اتو لازم است و بیشتر یا کمتر از آن نباید باشد. پس از تمام شدن کار اجازه دهید برای 2 تا 3 دقیقه خشک شود. سپس آرام شروع به برداشتن از پایین کاغذ پرینت کنید.

قدم 6

کار چاپ تمام شد. زیبا و خوب درآمد، درست است؟ به همین سادگی شما می توانید خودتان طرح و تصویر دلخواه خود را روی لباس یا تی شرت چاپ کنید.

آموزش چاپ روی تی شرت

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۱۱
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام


neg

با سلام خسته نباشید این کاغذ مخصوص پرینت روی پارچه رو از کجا بخریم .ممنون

دانش

سلام توی شتستشو پاک نمیشه؟