آموزش دستبند چرمی برای ساعت

خلاصه ای درباره ی آموزش

ممکن است ساعتی داشته باشید که دوست دارید از آن استفاده کنید اما دستبند فلزی آن دست شما را اذیت می کند و دنبال عوض کردن بند آن هستید. اصلا ممکن است برای شما تکراری شده باشد. خیلی دنبال این بودم که چه کار متفاوتی انجام بدهم. زیرا دست دوستم هم به فلز حساسیت دارد و در ضمن هدیه مناسبی هم باشد. برای همین تصمیم گرفتم چیزی بسازم که بین دست او و ساعت وجود داشته باشد به جای گذاشتن یک بند چرمی معمولی. آموزش دستبند چرمی که برای شما گذاشته ام همان راهکاری است که پیدا کرده ام. امیدوارم شما هم دوست داشته باشید.

قدم 1

وسایلی که برای دستبند چرمی ساعت نیاز است: یک قطعه چرم که در اینجا در ابعادی که به عرض و طول ساعت شما بخورد، در اینجا 20 در 7 سانت استفاده شده است که البته بصورت کلی است و برای کار کمتر نیاز است. قیچی یا کاتر، پرچ برای گذاشتن دکمه، پانچ، رنگ چرم در صورت نیاز، چکش

قدم 2

ابتدا یک طرح کلی از دستبند خود داشته باشید. یک طراحی براساس ساعت مردانه یا زنانه، اینکه چقدر دستبند دست را پوشش دهد، اندازه دور مچ فرد دقیقا چقدر است. مثلا در اینجا چون ساعت مردانه است عرض چرم را حدود 6 سانتیمتر در نظر گرفتیم. طول آن هم که همانطور گفتم به دور مچ بستگی دارد اما به اندازه ای باشد که انتهای چرم قبل از گیره بند ساعت باشد. در ضمن به فاصله خود ساعت از دو لبه بنددقت کنید، تا بتوانید اندازه گیری دقیقی برای نگه دارنده های روی چرم داشته باشید. تصویر طرحی که در نظر گرفته ایم را داشته باشید و براساس مچ دست و ساعت خود آن را تغییر دهید.

قدم 3

حال طبق اندازه گیری های طرح شروع به بریدن چرم کنید. از یک کاتر یا قیچی خیلی تیز استفاده کنید. هم برای بند اصلی و هم نگه دارنده ها. می توانید برای برش بند اصلی کمی اندازه ها را بیشتر بگیرید و ساعت را روی آن قرار دهید وسپس اگر خواستید دوباره اندازه گرفته و برش دهید. خب پس از برش های نهایی و تمام شدن برش، نوبت به پانچ کردن نقاطی که برای قرار دادن میخ، طبق طراحی، می رسد. طبق طرح نقاط لازم را روی بند اصلی و نگه دارنده ها پانچ کنید، و سپس به کمک پرچ میخ ها را برای محکم کردن نگه دارنده ها قرار دهید. می توانید ساعت را روی بند اصلی قرار دهید و نگهدارنده ها را قرار دهید تا پانچ کردن را دقیقتر انجام دهید. در هر صورت باید بصورتی باشد که ساعت بتواند به راحتی درون آن جابجا شود.

قدم 4

در تصاویر زیر کار نهایی را مشاهده می کنید. در اینجا از رنگ قهوه ای سوخته برای رنگ کردن چرم استفاده کرده ایم. به کمک یک پارچه رنگ را روی چرم پخش کرده ایم. هر دو سمت را رنگ کنید. همچنین در نهایت با اسفنج و آب لبه ها را کمی نم دار کنید. به نظر کار متفاوت و زیبایی شده است و بسیار ساده هم قابل انجام است.

آموزش دستبند چرمی برای ساعت

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۰۴
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام