آموزش دوخت کیف چرمی برای آیفون

خلاصه ای درباره ی آموزش

مدتهاست از طریق آموزش های مختلفی که پیدا کرده ام، سعی کردم دوخت و کار با چرم را یاد بگیرم. با دوختن کیف پول شروع کردم و ادامه دادم. در ادامه به دوخت کیف موبایل پرداختم و پس از انجام یکی دو کار، کاری که در اینجا آموزشش را قرار خواهم داد را انجام دادم. کار بسیار شیک و جالبی است. از بهترین چرم برای این کار استفاده شده است. همچنین قابل تنظیم و سفارشی هم هست. روی کیف باز هم جایی برای قرار دادن سایر وسایل همچون پول و کارت هم هست. درواقع یک کیف اصلی وجود دارد و هرچندتا که بخواهید می توانید به آن جای اضافی قرار دهید. فرم بسیار ساده ای هم دارد و می توانید کم کم اگر حوصله ندارید کیف پول خود را همه جا حمل نکنید. درواقع با جاهای اضافی شما یک کیف پول هم با خود دارید. کسانی که خودشان ابزار کار چرم را دارند، می توانند سریع شروع کنند و کسی هم اگر ابزار لازم را ندارد و تمایل دارد یکی از این کیف ها را داشته باشد، سفارش هم پذیرفته می شود. درضمن درصورت تمایل، برای کسانی که مدل موبایل آنها متفاوت است، مجددا سفارش پذیرفته می شود وبرای کسانی که خود تمایل به دوخت آن دارند، با مبلغ ناچیزی، الگوی کار به آنها داده خواهد شد.

قدم 1

قدم اول
ابتدا این مهم است که گوشی هر مدلی باشد و هر مدلی از کیف چرمی را بخواهید برای آن بدوزید، لازم است که کیف اصلی برای قرار گرفتن موبایل در آن در نظر بگیرید و یک جای کوچک برای ثسمت شارژ موبایل. کاری که آموزش آن را قرار داده ام شامل یک بدنه اصلی برای موبایل و دو جای اضافی در هر طرف کیف دارد برای قرار دادن کارت و پول البته در اینجا تو کیسه در یک طرف بدنه گذاشته ام. می بینید که کار هر دو را انجام می دهد... مواردی که نیاز دارید: برای دقیق انجام شدن کار دوپایه برای نگه داشتن کار و دوخت به همراه سنجاق می توانید تهیه کنید (درصورتی که بدون آن هم می توانید کار کنید لازم به تهیه آن نیست)، واکس و پولیش، سوزن، پانچ برای درست کردن جای دوخت، نخ مناسب و مهمتر از همه چرم خوب

قدم 2

اگر می خواهید کیسه یا جای اضافی به بدنه اصلی کار اضافه کنید، باید مراحلی که از قدم چهارم به بعد قرار می دهم را برای هر کدام انجام دهید.

قدم 3

خب ابتدا طبق الگویی که طراحی می کنید بدنه اصلی چرم را با گذاشتن دو روی چرم روی هم گذاشته و دو سنجاق به دو طرف آن بزنید. فراموش نکنید قبل از این کار باید آن کیسه هایی که لازم دارید را روی هر طرف دوخته باشید (طبق تصاویر). سپس آن دو را روی هم بگذارید. در عکس مشخص است جای دوخت ها و نحوه گذاشتن سنجاق در لبه های کار.

قدم 4

حال در صورتی که پایه هایی که در قدم اول ذکر کردم را دارید همانند تصاویر قرار داده و کیف را بین آنها قرار دهید تا برای دوخت آماده شود. در غیر اینصورت بصورت معمولی کار کنید. نگهدارنده اول را دوطرف کیف قرار داده و به کمک کش به هم محکم می کنید، سپس پایه ها را در جای مشخص شده قرار دهید. لبه کار هم آنقدر بالا باشد که بتوانید به راحتی بدوزید.

قدم 5

خب حالا نوبت به سوزن نخ کردن است. شاید بگویید اینکه کاری ندارد و ... اما مرحله کم اهمیتی نیست از این نظر که اولا نخ مناسب با رنگ چرم انتخاب کنید، تمیز کار کنید، در اینجا چون از نخ رنگ روشن استفاده کرده ام مراقب باشید که کثیف نشود. درضمن به اندازه دوخت جدا کنید تا نخ هدر نرود و اینکه یک سره تمامی آن قسمت را پوشش دهد. سپس در این مرحله و دو سه مرحله آینده به شما نحوه دوخت کار را نشان خواهم داد. به تصاویر به خوبی دقت کنید. به اندازه کافی نخ جدا کنید و دوسر نخ را وارد دو سوزن جدا کنید و گره بزنید. همانطور که در تصویر می بینید یکی از سوزن ها را از سورخی که کنار لبه ای که برای شارژ قرار داده ایم عبور دهید. این نوع سوزن ها بسیار مناسب اند و کار با آنها راحت است. در اینجا با گذراندن نخ، سوزن ها از دوطرف آویزان می شوند.

قدم 6

حال همانطور که مجددا در تصاویر می بینید، یک سوزن را از یک طرف وارد روزنه دوخت کناری کنید و عبور دهید. همچنین سوزنی که طرف دیگر هست را نیز از همین روزنه وارد آن کنید. در عکس ها می بینید که پس از اینکه هر دو سوزن در دو طرف را از یک روزنه عبور دادید باز هر سوزن یک طرف کار آویزان می شود.

قدم 7

خب همینطور به دوختن ادامه دهید تا آن قسمت را تمام کنید، به انتها که رسیدید سنجاق را برداشته و آنجا را نیز بدوزید. وقتی کار این سمت تمام شد، بدون آنکه نخ را برش دهید، ادامه کار را در طول بدنه باید انجام دهید. پس تمام شدن دوخت آن قسمت، حالا نگهدارنده و پایه ها را برداشته و سمت طول کیف قرار دهید. مراحل کار دقیقا مانند قبل است، بستن نگهدارنده ها و گذاشتن سنجاق ها و دوختن با دو سوزن. در تصاویر کار دوخت و تمیزی کار مشخص است. درضمن حواستان به مقدار نخ باشد. مقداری از نخ را بردارید که که یکسره تا پایان کار برود.

قدم 8

برای اینکه یک جوری نخ را در انتهای هر کار گره بزنید، خب نمی توان این کار را با گره زدن انجام داد که کار را زشت می کند. برای این کار نخ را یک بار دیگر از روزنه قبلی که گذشته، برگردانید. ابتدا کمی اصطکاک وجود دارد و طبیعی هم هیت چون یک بار نخ از آنجا رد شده است. از طرف دیگر این باعث می شود نخ محکم در جایش قرار گیرد. در انتها نیز نخ را باقیچی ببرید.

قدم 9

حال نوبت به سمت دیگر می رسد. دقیقا از آن یکی سمت شکاف شارژر شروع کنید، درست مثل قبل، و کار را ادامه دهید. تصاویر گویای تکرار کار مانند قبل است.

قدم 10

اکنون باید لبه و چرم را پولیش دهیم. به کمک واکس مخصوص و اسفنج لبه های کار را نم دار کنید که این کار برای محافظت بیشتر است. حالا به کمک پولیش لبه را پولیش دهید و سریع پولیش را عقب و جلو کنید. مقداری از این واکس باعث می شود در لبه ها لایه های کیف چرم به هم محکم شوند. 2 تا 3 بار این کار را انجام دهید بطوریکه لبه ها یکدست شده و نزدیک بهم شوند. پس از آن کار آماده است. سعی کرده ام رنگ ها خاص و متفاوت باشند و حتما در عکس هم می بینید زیبا از آب درآمده است. خوشحال می شوم اگر کار متفاوتی انجام دادید عکس یا آموزش آن را قرار دهید. امیدوارم لذت برده باشید و اگر انجام دادید، خودتان یا کسی دیگر، عکس آن را بفرستید. موفق باشید.

آموزش دوخت کیف چرمی برای آیفون

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۵/۰۶
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام