برش دایره با اره میزی و دریل شارژی

خلاصه ای درباره ی آموزش

نجاری و برش هر شکلی تقریبا با هر ابزاری امکان پذیر نمی باشد. لازم است برای برش های تمیز تر و دقیق تر از ابزار مناسبی استفاده کنیم. اره میزی و دریل شارژی یک ترکیب از ابزار های نجاری و چوب بری است که میتوان با آن ها انواع شکل ها و برش ها را مانند برش دایره ای انجام داد.
اره های میزی گزینه بسیار خوبی برای برش های صاف هستند. اما وقتی نوبت به برش دایره ای می رسد، سایر افراد به ابزارهای دیگری مانند انواع اره های دستی، اره مویی، اره استوانه ای، روتر و ... فکر می کنند.
شما می توانید با کمک ابزار ساده، دایره های بی نقصی را بر روی تکه های چوب برش بزنید.
ابزار مورد نیاز:
اره میزی
دریل شارژی، برای مشاهده انواع این محصول در فروشگاه آچاریست اینجا کلیک کنید.
میخ های کوتاه
منگنه و پیچ

قدم 1

ساخت نگهدارنده اره میزی:
نگهدارنده دستی اره میزی، ابزاری است که بر روی کانال های موجود بر روی اره میزی به جلو و عقب حرکت می کند.
در مقایسه با نگهدارنده های معمولی اره میزی، با این نگهدارنده می توانید کارهای بسیاری را انجام دهید. با این ابزار میتوانید حفره و سوراخ بر روی تکه چوب ایجاد کنید. برش و اندازه گیری را با این نگهدارنده دستی اره میزی شروع کنید. سپس اندازه گیری طولی و عرضی کانال راهنما تخته سه لایه را شروع کنید.

قدم 2

ساخت نگهدارنده دستی:
قطعه بزرگتر تخته سه لایه را به کانال اره رومیزی که ساختید، منگنه، میخ و پیچ کنید. مطمئن شوید که سخت افزار ها و ابزار آلات شما به کانال موجود بر روی اره رومیزی آسیب وارد نکند. فراموش نکنید که حصاری که توسط اره رو میزی به وجود آمده است را در بیاورید و کنار بگذارید.

قدم 3

قرار دادن قطعه برش خورده :
قطعه برش خورده می تواند به هر شکلی باشد، این قطعه مربعی شکل است. قطعه برش خورده را بر روی اره تیغه ای قرار دهید. یکی از طرفین قطعه را بر روی تیغه اره فشار دهید. با این روش می توانید قطعات بزرگتر از دایره را برش بزنید. اگر قصد دارید دایره ای با ضخامت 10 اینچ برش بزنید، مربعی به ضخامت 14 اینچ بر روی دستگاه اره قرار دهید.

قدم 4

چسباندن قطعات برش خورده به یکدیگر:
قطعه برش خورده را به نگهدارنده دستی اره میزی وصل کنید؛ اما خیلی محکم نه؛ چرا که باید قطعات بچرخند. برای رسیدن به بهترین نتیجه،بوسیله یک دریل شارژی یک سوراخ بر روی قطعه ایجاد کنید. فاصله پیچ تا تیغه اره شعاع دایره شما خواهد بود.

قدم 5

برش تقریبی گوشه ها:
حالا سوراخی که با دریل شارژی ایجاد کردید عملکرد خود را بخوبی نشان می دهد.
اگر قطعه برش مربعی شکل ندارید، با حرکت دادن نگهدارنده اره رو میزی روی تیغه و چرخش برش به اندازه 90 درجه آن را مجدد اجرا کنید. وقتی که یک مربع ایجاد شد، زاویه قطعات برش خورده را به 45 درجه تغییر دهید. (همانطور که در شکل مشخص است)

قدم 6

حال گوشه های 8 ضلعی را برش دهید و قطع کنید تا به 16 ضلعی تبدیل شود.
اگر قطعات 16 ضلعی و یا بیشتر دارید، نگهدارنده دستگاه اره میزی را نگه دارید و قطعه برش را بچرخانید تا سایر بخش های اضافی حذف شوند. نتیجه کار یک برش دایره ای عالی می باشد.

برش دایره با اره میزی و دریل شارژی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۰۰/۰۵/۱۴
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام