رفع بوی عرق بدن بدون اسپری

خلاصه ای درباره ی آموزش

با فرا رسیدن فصل گرما، عرق کردن شروع می شود و این اتفاق واکنش طبیعی بدن است برای پایین آوردن دمای بدن. اما مشکل از آنجایی شروع می شود که بوی عرق بدنمان نامطبوع باشد. دئودورانت ها، راهکار بسیاری از ما برای جلوگیری از این بوی نامطبوع است. اما در تحقیقات پزشکی ثابت شده که استفاده از دئودورانت ها در دراز مدت بر روی هورمون های ما تاثیر منفی می گذارد و میتواند آسیب زا باشد. در همین راستا شاید بهترین کار استفاده از روش های طبیعی برای رفع بوی عرق بدون اسپری ها و دئودورانت ها باشد. یکی از موادی که در کاهش بوی بدن عرق تاثیرگذار است، استفاده از روغن های طبیعی است. روغن های طبیعی به علت خاصیت های مفیدی که دارند، می توانند با تاثیرگذاری در بدن، این مشکل را حل کنند. در این بخش چندین روش خانگی و طبیعی با استفاده از روغن را برای رفع بوی عرق بدن را به شما آموزش میدهیم. امیدوارم تابستان خوشبویی داشته باشید. 

قدم 1

1. روغن نارگیل

مواد مورد نیاز برای درست کردن دئودورانتی از روغن نارگیل:
- روغن نارگیل طبیعی
- یک قاشق چایخوری پودر اسید سیتریک
- یک فنجان آب

روغن نارگیل را در ظرفی دربسته نگه دارید و هر بار مقدا کمی از آن را روی مناطق مستعد عرق، مالش دهید. همزمان با دوره ای که از روغن نارگیل برای از بین بردن بوی عرق استفاده می کنید، پیش از خروج از حمام مخلوط اسیدسیتریک و آب را به عنوان آخرین مرحله شستشو پیش از آنکه از حمام خارج شوید، روی زیربغل و کشاله ران خود بمالید. سپس بدن خود را خشک کرده و روغن نارگیل بمالید.
هر چند وقت یک بار این را انجام دهید. روغن نارگیل به خاطر داشتن مقادیر بالای اسیدلوریک، میتواند به از بین رفتن باکتری ها کمک کند. در نتیجه از بوی بدن عرق خلاص خواهید شد.

قدم 2

2. روغن درخت چای برای از بین بردن بوی عرق

مواد مورد نیاز:
- دو قاشق غذاخوری روغن درخت چای
- دو قاشق غذاخوری آب

روغن درخت چای را با آب مخلوط کنید و بر روی مناطق مستعد عرق قرار دهید. این کار را به صورت متوالی چندین روز پشت هم انجام دهید تا نتیجه را احساس کنید. روغن درخت چای یک ضدعفونی کننده طبیعی است که به خاطر خاصیت ضدباکتریایی بودنش بسیار معروف است. این ماده قارچ ها و باکتری ها پوست را در دراز مدت از بین می برد و در نتیجه بوی بد را کاهش می دهد.

قدم 3

3. روغن اسطوخودوس

مواد مورد نیاز:
- ده قطره روغن اسطوخودوس
- سه قاشق چایخوری نشاسته ذرت
- دو قاشق چایخوری جوش شیرین

مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و مخلوط را چند روز در یک جای تاریک نگه داری کنید. سپس هر چند وقت یکبار ماده را بر روی مناطقی که بوی زیادی دارند، بمالید. این ماده شبیه به یک دئودورانت طبیعی عمل میکند و میتوانید روزانه از آن استفاده کنید. اسانس اسطوخودوس نیز از رشد باکتری ها جلوگیری میکند و نشاسته ذرت و جوش شیرین، رطوبت اضافه پوست را میگیرد. از این طریق ماده ای که درست کرده اید، جلوی تجمع باکتری ها را میگیرد.

قدم 4

4. روغن مریم گلی

روغن مریم یکی از موادی است که عطر بسیار خوبی دارد و با خاصیت ضدباکتری خود می تواند بوی بدن عرق را بگیرد. کافی است در یک ظرف روغن مریم گلی را با آب مخلوط کرده و هر چند وقت یکبار بر روی مناطق مستعد اسپری کنید. (دقت کنید که از این ماده در مناطق حساس بدن استفاده نکنید) این یک روش دائمی است که میتواند به جای اسپری و دئودورانت استفاده شود.رفع بوی عرق بدن بدون اسپری

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۹/۰۱/۰۷
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام