روش های خانگی از بین بردن بوی بد بدن

خلاصه ای درباره ی آموزش

گرما و تابستان از راه می رسد و همراه با آن عرق بدن نیز پیدایش میشود. حضور در محل کار، زیر آفتاب در تاکسی ها و وسایل حمل و نقل ایجاب میکند که در رعایت بهداشت شخصی بکوشیم و اجازه ندهیم که بوی عرقمان دیگران را آزار دهد. اسپری ها و دئودارنت ها اگر چه راهی سریع و آسان برای رفع بودی بد بدن هستند اما استفاده مداوم از آنها می تواند به بدن آسیب برساند. به همین دلیل تصمیم گرفتم چند روش خانگی از بین بردن بوی بد بدن را که خودم تست کرده ام و نتایج خوبی از آن گرفته ام؛ با شما در میان بگذارم. این روشها کم هزینه و سالم هستند و برای سلامتی نیز مفیدند. لطفا این روش ها خانگی از بین بردن بوی بد بدن را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از آن بهره بگیرند. 

قدم 1

سرکه سیب

سرکه سیب یک ماده اسیدی است که باکتری ها و میکروب ها را از بین می برد. سرکه سیب برای پوست نیز مفید است. میتوانید مقداری از ان را با پنبه به مناطق مستعد عرق بزنید تا باکتری ها را از بین ببرد و از بوی عرق رهایی پیدا کنید. نگران بوی سرکه نیز نباشید، بوی آن خیلی زود از بدنتان می پرد و تنها اثر ضد باکتری آن باقی می ماند.

قدم 2

دئودورانت رازیانه

مواد موردنیاز:
- یک قاشق چایخوری دانه رازیانه خرد شده
- عسل
- یک فنجان آب

رازیانه و آب را بجوشانید و بعد با یک قاشق عسل مخلوط کنید. عسل برای بهتر شدن طعم مخلوط مورد استفاده قرار می گیرد. صبح ها این جوشانده را میل کنید تا وقتی که نتیجه را ببینید. لازم است بگویم که این مخلوط برای زنان مناسب است. چرا که رازیانه میزان هورمون های زنانه را افزایش می دهد. در نتیجه این محلول برای مردان مناسب نیست. همچنین رازیانه برای معده مفید است و به نوعی تقویت کننده معده حساب می شود. رازیانه به خاطر خاصیت ملین بودنش در رفع بوی بد بدن تاثیرگذار است. بنابراین اگر مشکلات معده دارید و همزمان بوی بدن نامطبوع، این روش احتمالا می تواند به شما کمک کند.

قدم 3

دئودورانت چای سبز

مواد موردنیاز:
- برگ چای سبز
- آب

در یک قوری برگ چای سبز و آب را بگذارید تا جوش بیاید. عصاره را در یک ظرف بریزید و به صورت مداوم در نواحی مستعد عرق بمالید. مصرف منظم چای سبز با معده خالی نیز میتواند به رفع بوی بد عرق کمک کند. هر چند روز یک بار اسپری دئودورانت خود را انجام دهید. این کار برای پوستهای خشک نیز بهتر است. چای سبز دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و اسید تاننیک است که بوی بد بدن را از بین می برد و یکی از بهترین روش های خانگی از بین بردن بوی بد بدن است. استفاده از چای سبز به خشک نگه داشتن پوست و حذف رطوبت اضافه پوست کمک میکند و باکتری های بد بدن را تحت کنترل در می آورد. مصرف چای سبز به شکل روزانه نیز سموم بدن را دفع میکند و از آنجایی که عرق بدن میتواند عوامل داخلی داشته باشد، این روش بسیار خوب است.

قدم 4

دئودورانت جوش شیرین

جوش شیرین یکی از مواد ضدعفونی کننده عالی است که برای همه چیز کاربرد دارد! حتی برای بوی بد بدن. کافی است مخلوطی از جوش شیرین و آب شبیه به خمیر درست کنید و بر روی مناطق مستعد عرق بمالید. 15 دقیقه زمان بدهید تا جوش شیرین اثر خود را بگذارد. سپس با آب ولرم بشورید و بدنتان را با حوله خشک کنید. این کار را هر روز و به مدت چند هفته انجام دهید. جوش شسرین رطوبت را جذب میکند و مانع ایجاد عرق میشود. همزمان جلوی رشد باکتری ها را میگیرد و بدن را قلیایی میکند. این حالت قلیایی بوی تند عرق را خنثی میکند.

روش های خانگی از بین بردن بوی بد بدن

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۹/۰۱/۰۷
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام