علت بوی بد عرق زیربغل

خلاصه ای درباره ی آموزش

علت بوی بدن عرق زیربغل به شکل علمی، به خاطر تجزیه باکتری های عرق است و به طور گسترده با غدد آپوکرین در ارتباط است. این غدد در سینه ها، ناحیه تناسلی، پلک ها، زیر بغل و گوش ها یافت می شوند. در قسمت سینه ها، این غده به ترشح چربی درون شیر کمک می کند و در قسمت گوش ها به موم گوش. اما در پوست و پلک ها این ها غدد عرق هستند.
بیشتر غدد آپوکرین موجود در پوست در قسمت کشاله ران، زیر بغل و اطراف نوک سینه ها جمع شده اند. در پوست، آنها معمولا با بو همراه اند و غدد بویی نامیده می شوند. میتوان گفت که علت بوی بد عرق به طور کلی، غدد آپوکرین است چرا که عرقی که تولید می کنند سرشار از پروتئین است و باکتری می تواند به راحتی آنجا تجزیه شود. اما چگونه میتوان جلوی این بو را گرفت و بوی زیربغل را کنترل کرد؟ در این مقاله که از وبسایتی معتبر ترجمه شده، به شما خواهیم گفت:

قدم 1

علت بوی بد عرق زیربغل: تمیز نکردن زیر بغل!

به طور مرتب با استفاده از صابون آنتی باکتریال زیر بغلتان را بشویید. با این کار شمار باکتری ها به کمترین حد ممکن می رسند و در نتیجه بوی کمتری از آن ساطع می شود.

قدم 2

موها:

وقتی زیر بغل مو داشته باشد، سرعت تبخیر عرق کمتر می شود و به باکتری زمان بیشتری برای تجزیه در ماده بودار می دهد. زدن موهای زیر بغل به طور منظم راه خوبی برای کنترل بوی بد این قسمت است.

قدم 3

دئودورانت یا همان بو زدا

دئودورانت ها به پوست خاصیت اسیدی می دهند و رشد باکتری را مشکل می کنند. بو زدا ها عملیات عرق کردن این غدد را مسدود می کنند. البته باید گفت که تحقیقات نشان می دهند که دئودورانت ها ریسک سرطان پستان و سرطان پروستات را افزایش می دهند.

علت بوی بد عرق زیربغل

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۹/۰۱/۱۴
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام