آموزش پرورش بونسای (کاشت روی سنگ، بخش نهم)

خلاصه ای درباره ی آموزش

رشد برخی از درختان درون و یا روی سنگ بسیار چشمگیر است. این درختان برای به دست آوردن مواد مغزی مورد نیاز خود باید در یک محیط خشن مبارزه کنند. برای بونسای نیز این منظره را می توان تکرار کرد. مخصوصا برای درختان سوزنی و مخروطی. در اینجا آموزش خلق بونسای سنگی را برای شما قرار می دهیم.

قدم 1

بهترین زمان برای این کار، بهار است. این بهاری که پیش می آید مناسب است.

قدم 2

ابتدا باید سنگ مناسب این کار را پیدا کنید. سنگ ها باید دارای ترک ها و حفره های کوچکی باشند تا ریشه های درخت بتوانند به راحتی رشد کنند. حال موقع انتخاب درخت مناسب است. معمولا در ختان سوزنی برگ پیشنهاد می شوند اما درختان برگ ریز هم استفاده می شوند. درختان انتخاب شده باید سالم و ریشه های بلندی داشته باشند و باید حداقل یک سال قبل در یک ظرف بزرگ آن را کاشته باشید. قبل از اینکه بخواهید آن را داخل یا روی سنگ بکارید. در آخر هم باید خاک را با مخلوط کردن آکاداما و باغبانی به صورت نصف نصف، آماده کنید.

قدم 3

پس از کاشت درخت روی سنگ، سنگ را روی یک جای صاف قرار دهید. بلافاصله درخت را پس از کاشت روی سنگ هرس کنید تا مواد مغزی کمتری لازم داشته باشد. بعد از یک ماه به بونسای کود بدهید، با وجود حجم کم خاک، به راحتی بیشتر مواد مغزی را از دست می دهد. همچنین هر بار که خاک بونسای خشک شد باید بلافاصله به آن آب دهید. حالا با توضیحاتی که داده شد می رویم سراغ آموزش قدم به قدم کاشت بونسای روی سنگ.

قدم 4

یک سنگ خوب را انتخاب کنید. مانند تصویر. سنگ را داخل گلدان بگذارید. البته می توانید بونسای را روی سنگ بکارید بدون اینکه از گلدان استفاده کنید، اما آبیاری بونسای هم مهم است که اگر داخل گلدان نباشد اطراف را کثیف می کند و خاک سریع خشک می شود.

قدم 5

سنگ را به ته گلدان بچسبانید.

قدم 6

به کمک چسب تعدادی سیم به سنگ بچسبانید. بعدها این سیم ها برای نگه داشتن درخت به سنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

قدم 7

اگر گلدان یک حفره برای آبیاری داشته باشد، روی آن را با یک توری بپوشانید. این برای این است که خاک گلدان با آبیاری از حفره خارج نشود.

قدم 8

بونسای را روی سنگ قرار داده و با کمک سیم ها آن را محکم کنید.

قدم 9

یک نمای نزدیک از سنگ

قدم 10

ترکیب بونسای و سنگ را می بینید.

آموزش پرورش بونسای (کاشت روی سنگ، بخش نهم)

دوسش دارم(2 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۶/۱۰
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام