طرز تهیه ترایفل توت فرنگی

خلاصه ای درباره ی آموزش

ترایفل توت فرنگی فوق العاده است، شیرین و کرم دار با روکشی از شکلات. من معمولا این ترایفل را به عنوان دسر اکثر روزها درست می کنم. این دستور را از پینترست گرفتم. طرز تهیه اولیه خیلی باب دلم نبود و با دستور دیگری که خودم داشتم مخلوط کردم و حالا به نظرم بهترین دستور طرز تهیه ترایفل توت فرنگی شده است. امیدوارم شما هم اگر درست می کنید خوشتان بیاید.

قدم 1

بسته به مقداری که درست می کنید هر اندازه که می خواهید مواد تهیه کنید. من از 3 لیوان توت فرنگی تکه شده استفاده کردم. به اضافه 1 پیمانه کره نارگیل، 3 قاشق غذاخوری پودر شکر و اگر کم شکر دوست دارید 2 قاشق، مقداری هم شکلات برای ذوب کردن...سعی کنید بهترین و تازه ترین (نه خیلی شل) توت فرنگی ها را انتخاب کنید. مسلما اگر فصل توت فرنگی باشد خیلی کیفیت آنها بهتر است. در غیر این صورت خیلی عطر و طعم خوبی ندارد. برای کره نارگیل می توانید طرز تهیه درست کردن آن را پیدا کنید. حال ابزارهای لازم: مخلوط کن و وسایل لازم برای ذوب کردن شکلات

قدم 2

توت فرنگی ها را شسته و از بالا برش دهید. من دوتکه یا چهار تکه می کنم زیرا مخلوط کردن آنها به این شکل راحت است.

قدم 3

توت فرنگی های برش داده شده را با کره نارگیل و پودر شکر درون مخلوط کن ریخته و به خوبی مخلوط کنید تا ماده نرمی را به شما بدهد. کمی بچشید، ببینید طعم توت فرنگی و شیرینی آن چطور است. هرکدام از نظرتان کم بود باز مقداری اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید. اگر شیرینی کمی داشت یک قاشق غذاخوری دیگر بریزید و توت فرنگی هم یک پیمانه دیگر اضافه کنید.

قدم 4

پس از آماده شدن ماده و چشیدن دوباره آن و راضی بودن از مزه آن، شروع کنید به برداشتن مواد بطوری که بصورت توپ های کوچک در آیند. میتوانید از قاشق مخصوص استفاده کنید. اگر دیدید مواد گرم هستند به مدت 5 تا 10 دقیقه درون فریزر قرار دهید. و دوباره بیرون بیارید. مواد باید فقط خودشان را بگیرند نه اینکه زیادی سفت شوند. حال بصورت توپ یا اسکوپ درآورید. و روی یک ورقه کاغذ شیرینی قرار دهید. بسته به مقدار مواد، تعداد اسکوپ متفاوت با اندازه متفاوت به دست می آورید. پس از این کار باز به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید.به عکس های آخرین قدم از طرز تهیه ترایفل دقت کنید تا انرژی بگیرید

قدم 5

در مدتی که ترایفل ها در فریزر قرار دارند نوبت به ذوب کردن شکلات می رسد. برخی شکلات را به کمک مایکروویو ذوب می کنند به این صورت که مقدار شکلات مورد نیاز را درون مایکروویو قرار داده و آن را روی 50 درصد قدرت خود به مدت 30 ثانیه قرار دهید. بعد شکلات ها را بخوبی هم بزنید و مخلوط کنید و دوباره به همان صورت درون مایکروویو قرار دهید. اما من خودم شکلات ها را درون کاسه شیشه ای ریخته و روی آب در حال جوش قرار می دهم. مرتبا هم میزنم تا کاملا ذوب شود.

قدم 6

حالا ترایفل ها را از فریزر خارج کنید. به کمک دو چنگال ترایفل ها را درون شکلات ها قرار داده و بیرون آورید. اگر ترایفل ها به اندازه کافی سرد باشند شکلات ها سریع سفت می شوند.حواستان به شکلات های ذوب شده باشد که سفت نشوند.

قدم 7

پس از اینکه شکلات زدید می توانید ترایفل ها را درون فریزر گذاشته و هرموقع دوست دارید استفاده کنید. در ظرف مناسبی قرار دهید تا له نشوند.امیدوارم از آموزش طرز تهیه ترایفل توت فرنگی استفاده کنید این یک دسر خوشمزه و خنک است و از خوردن آن صد درصد لذت خواهید برد.

طرز تهیه ترایفل توت فرنگی

دوسش دارم(1 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۰۹
تعداد بازدید 0
وب سایت

www.mediateam.ir
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام