آموزش تهیه پودینگ شیر نارگیل و تخم شربتی

خلاصه ای درباره ی آموزش

مسلما نام تخم شربتی را زیاد شنیدید و شربت آن را خورده به همراه عرقیجات نوشیده باشید. اما برای اولین بار این دستورالعمل ساده را در سایت Instructable یافتم که به همراه شیر نارگیل و عصاره وانیل به همراه تخم شربتی استفاده شده است. طعم خوب و متفاوتی دارد. متفاوت از شربت هایی که تابحال میل کردید. دستورالعمل آن بسیار ساده است و روی هم شاید 5 تا 10 دقیقه وقت شما را بگیرد. همچنین طبق جستجوهایی که در اینترنت انجام دادم باید بگم از نظر محققین شیر نارگیل بعد از شیر مادر یکی از پرخاصیت ترین شیرهاست و فاقد لاکتوز هم هست و برای کسانی که با لاکتوز شیر مشکل دارند بسیار خوب است. در ضمن شیر نارگیل با آب نارگیل تفاوت دارد. می توانید اطلاعات جامع را در سایت فراناب مطالعه کنید. همچنین گذشته از این تخم شربتی به گفته خودم شامل تمام فلزات مفید جدول تناوبی هست. منبع بزرگی از آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و... همچنین اسیدهای چرب امگا3 و امگا 6 و همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. می توانید اطلاعات کامل را در سایت کیان فود مطالعه کنید. حال دستورالعمل ساده را برای شما می گذارم. این دستور برای 5 تا 10 نفر مناسب است.

قدم 1

مواد لازم: 4 فنجان شیر نارگیل وانیلی، نصف فنجان عسل، 4 قاشق چایخوری عصاره وانیل، 1 فنجان تخم شربتی، یک کاسه بزرگ و همزن

قدم 2

ابتدا شیر را ریخته، سپس عسل و عصاره وانیل را اضافه کنید. حال با همزن مخلوط کنید، ابتدا شاید بخاطر عسل کمی همزن کارش سخت بشه اما ادامه بدید و کم کم عسل در شیر مخلوط میشود.

قدم 3

سپس تخم شربتی را بریزید وبخوبی با همزن، هم بزنید. فراموش نکنید باید اینقدر هم بزنید تا شبیه تصویر نهایی شود که روی آن نوشته پس از همزدن. البته آرام هم بزنید.

قدم 4

حال با نایلون روی مواد را پوشانده و به مدت 4 ساعت در یخچال بگذارید. توجه کنید اگر مقدار ماده شما بیشتر باشد باید بیشتر در یخچال بماند. پس از دوساعت هم خوبه یکبار مواد را دوباره هم بزنید. خب بعد از اینکه چهار ساعت تمام شد می توانید مواد رو از داخل یخچال بیرون بیارید.

قدم 5

در نهایت پس از 4 ساعت که بیرون آوردید دوباره هم بزنید تا تخم شربتی ته نشین نشود و با هر تزئینی که دوست دارید سرو کرده و میل کنید. مطمئنم از آن لذت می برید.

آموزش تهیه پودینگ شیر نارگیل و تخم شربتی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۵/۰۴/۲۶
تعداد بازدید 0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام