درمان گرمازدگی به روش های خانگی

خلاصه ای درباره ی آموزش

با رسیدن فصل گرما، بخصوص که در سال های اخیر این گرما شدیدتر نیز شده است، باید بیشتر مراقب خود و اطرافیان باشیم. باید تا جای امکان از وقوع گرمازدگی جلوگیری کنیم و توصیه های مربوط به آن را جدی بگیریم. اولین قدم برای مقابله با گرمازدگی، نوشیدن آب و مایعات در طول روز است. در این آموزش قصد داریم چهار نوع نوشیدنی خانگی را معرفی کنیم که برای رفع عطش و گرمازدگی بسیار مفید هستند. پس پیش به سوی درمان گرمازدگی به روش های خانگی:

قدم 1

آم پانا (Aam Panna)

این نوشیدنی بسیار مطبوعی است که با استفاده از انبه خام، نعناع تازه، شکر، نمک و پودر زیره بو داده تهیه می شود.
این نوشیدنی برای روزهای گرم تابستان توصیه می شود و بسیار متفاوت از هر نوشیدنی دیگری است که تا حالا اتحان کرده اید.
برای تهیه این نوشیدنی مراحل زیر را باید انجام دهید:

سعی کنید از انبه خام که کمی ترش نیز هست استفاده نمایید. زیرا انبه نرسیده طبع سرد و خنک دارد در حالیکه انبه رسیده طبع گرم و خشک دارد.
می توانید قبل از جوشاندن انبه پوست آن را بگیرید. 10 دقیقه برای جوشاندن آن کافیست. جوشاندن انبه، عطر و طعم آن را آزاد می کند.
اگر انبه خیلی ترش نیست می توانید کمی آب لیمو به آن اضافه کنید. قبل اضافه کردن انبه اگر دوست دارید می توانید آن را بخوبی له کنید.

حال که انبه آماده شد، زیره و کمی نمک به آن بزنید. سپس به همراه شکر، آن را بصورت شربت تهیه کرده و میل کنید.

قدم 2

لیموناد

قطعا یکی از بهترین نوشیدنی ها برای مقابله با گرما و گرمازدگی، استفاده از یک لیوان سرد شده لیموناد است.
یک لیوان آب سرد، یک لیمو را درون آن له کنید، یک قاشق چایخوری شکر و مقدار بسیار کمی نمک به آن اضافه کنید و هم بزنید. هم اکنون سلاح شما دربرابر گرما آماده است.

قدم 3

دوغ
این نوشیدنی دیگر احتیاج به معرفی ندارد. حتی کوچکترین عضو یک خانواده هم می داند دوغ چیست و حتی می تواند تهیه کند. یک لیوان دوغ در گرمای تابستان بسیار می چسبد البته سعی کنید زیاد نمکی نباشد. همچنین آب دوغ خیار نیز یکی از غذاهای فوق العاده برای روزهای گرم تابستان است.

قدم 4

آب هندوانه

نوشیدن یک لیوان آب هندوانه در تابستان، بسیار روح بخش و خنک کننده است. یک لیوان آب هندوانه رسیده و قرمز و شیرین، اول صبح بسیار مطبوع است.

درمان گرمازدگی به روش های خانگی

دوسش دارم(0 )

تاریخ انتشار۹۹/۰۱/۱۶
تعداد بازدید 0
آدرس:  0
QR code

به اشتراک گذاری آموزشارسال پیام